Notowania

dziś w money
24.12.2010 08:48

Przedświąteczne umocnienie złotego

Jak pokazuje zachowanie głównej pary z ostatnich dni żadna ze stron rynku nie może zyskać przewagi na dłużej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj, gdy kurs EUR/USD przebił się przez wsparcie na 1,3070, wydawało się już, że zobaczymy dużo niższe poziomy. Jednak sesja amerykańska po raz kolejny sprzyjała odrabianiu strat przez wspólną walutę, dzięki czemu nie doszło do większego pogłębienia lokalnych minimów. Dziś rano znów znajdujemy się ponad poziomem 1,31, a biorąc pod uwagę, że spora część inwestorów nie będzie dziś uczestniczyć w handlu, nie należy oczekiwać już większych zmian w obecnej sytuacji.

Jednak złoty uległ aprecjacji

Mocniejsze spadki głównej pary walutowej stwarzały zagrożenie dla polskiej waluty. Kurs USD/PLN znalazł się pod koniec sesji europejskiej w okolicy poziomu 3,04, natomiast kurs EUR/PLN w okolicach 3,97. Na szczęście złotemu nie sprzyjało obniżenie ratingu Węgier, co psuło sentyment w naszym regionie. Noc przyniosła najpierw uspokojenie nastrojów, a następnie aprecjację złotego. Dzięki temu para USD/PLN znajduje się obecnie tuż pod 3,02, a para EUR/PLN w pobliżu 3,9630.

Świąteczny piątek

W ostatnim dniu tego tygodnia nie pojawią się żadne istotne dane makro. Ponadto warto pamiętać, że część banków europejskich oraz banki w USA nie będą funkcjonowały, co w dużym stopniu powinno przełożyć się na ograniczenie płynności na rynku walutowym.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz