Notowania

komentarze walutowe
04.11.2015 17:44

Raport ADP nie szkodzi dolarowi

Amerykańska waluta najbardziej zyskuje dzisiaj do NZD.

Podziel się
Dodaj komentarz

Opublikowane do tej pory dane nie szkodzą dolarowi - szacunki ADP wskazały na wzrost etatów w sektorze prywatnym o 182 tys. w październiku (szacowano 180 tys., ale dane za wrzesień zrewidowano do 190 tys. z 200 tys.), a deficyt handlowy USA zmalał we wrześniu do 40,81 mld USD (prognozowano -41,1 mld USD).

O godz. 16:00 poznaliśmy kluczowy odczyt ISM dla usług, który nieoczekiwanie skoczył w październiku aż do 59,1 pkt. z 56,9 pkt. we wrześniu (oczekiwano nieznacznego spadku do 56,9 pkt.). Co ważniejsze w górę poszły wszystkie jego składowe – w tym subindeks zatrudnienia (do 59,2 pkt.). To zmniejsza ryzyko gorszych danych Departamentu Pracy, które poznamy w piątek.

Amerykańska waluta najbardziej zyskuje dzisiaj do NZD ( o powodach tego ruchu dzisiaj już pisaliśmy), ale i też korony norweskiej (niezależnie od wczorajszego wzrostu cen ropy rynek nieco obawia się jutrzejszego komunikatu Norges Banku - ryzyko, że wskaże on większe prawdopodobieństwo cięcia stóp w grudniu), korony szwedzkiej (ostatnie wypowiedzi członków Riksbanku wskazywały, że nie będą oni skłonni tolerować mocniejszej korony), a także euro. Przy czym w ostatnim wypadku o ile większość wskazuje na wczorajsze słowa Mario Draghiego, o tyle my zwracamy uwagę, że nie wniosły one nic nowego do oczekiwań związanych z ewentualnymi posunięciami 3 grudnia.

Niemniej motywem do spadków może być coraz powszechniejsze wykorzystywanie euro jako waluty finansującej operacje carry-trade, a ostatnie informacje z giełd nie były złe (dzisiaj mieliśmy spore zwyżki w Chinach po publikacji informacji o możliwym połączeniu rynków w HongKongu i Shenzen).

Technicznie na EUR/USD po złamaniu dołka z 28 października przy 1,0896 spadki przyspieszyły. Oznaczenia Elliota sugerują, że jesteśmy w fali 5 struktury spadkowej od połowy października. Może ona doprowadzić do testowania okolic 1,0808 (minimum z 20 lipca). Z kolei w okolicach 1,0835 wypada 161,8 proc. wydłużenia fali b (odbicia z okresu wrzesień - październik b.r.).

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz