Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek liczy na bardzo dobre dane z rynku pracy

0
Podziel się:

Przedsmak tego, co będzie się działo w piątek w kontekście publikacji miesięcznych danych Departamentu Pracy, poznamy już dzisiaj.

Rynek liczy na bardzo dobre dane z rynku pracy
bEDonFfp

O godz. 14:15 niezależna firma ADP opublikuje swoje wyliczenia nt. liczby nowych etatów w sektorze prywatnym w marcu.

Oficjalnie szacuje się wzrost rzędu 195 tys. wobec 139 tys. w lutym. Nieformalnie rynek spodziewa się danych wyraźnie powyżej 200 tys. Analogiczne oczekiwania dotyczą szacunków na piątek. Tutaj mediana prognoz ekonomistów zakłada zwyżkę o 195 tys. w sektorze prywatnym i 200 tys. w sektorze pozarolniczym.

Tylko, że publikowana jeszcze dwa dni temu ankieta wśród klientów jednego z największych banków inwestycyjnych, pokazywała, że blisko 58 proc. ankietowanych liczy na dane powyżej 200 tys. To pokazuje skalę optymizmu, a także ryzyko tzw. efektu rozczarowania, jeżeli faktyczne odczyty nie sprostają oczekiwaniom... I to niezależnie od tego, że biorąc pod uwagę średnioterminowe tendencje, będą one wypadać dość korzystnie.

bEDonFfr

Psychologia rynku kieruje się swoimi prawami, na które ogromny wpływ ma tzw. gra oczekiwań. Dzisiaj kluczową publikacją jest wspomniany raport ADP, jutro wydarzeniem dnia będzie decyzja Europejskiego Banku Centralnego, oraz towarzysząca jej konferencja prasowa Mario Draghiego, a w piątek dane Departamentu Pracy USA. Teoretycznie – rollercoaster mamy gwarantowany...

Czy dzisiejsze ADP zadowoli rynki? Trudno to ocenić. Opublikowany wczoraj subindeks zatrudnienia w indeksie ISM dla przemysłu był w marcu słabszy (51,1 pkt.), mimo że ogólnie sytuacja ISM uległa poprawie (53,7 pkt.). Przed tą publikacją dolar zaczyna nieco zyskiwać, chociaż na indeksie BOSSA USD sytuacja techniczna nie uległa większym zmianom. Nadal tkwimy w męczącej konsolidacji 68,00-68,30 pkt.

Na wykresie EUR/USD widać, że podaż na euro kolejny raz przejęła inicjatywę po tym jak kurs naruszył poziom 1,3810. To oczywiście element gry oczekiwań przed jutrzejszym komunikatem ECB. Ciekawe wnioski opublikował dzisiaj bank Goldman Sachs, który spodziewa się jutro cięcia stopy depozytowej i MRO (podstawowej) o 15 p.b. i nie wyklucza „gołębiej" podstawy Mario Draghiego podczas konferencji prasowej. To zdaniem GS mogłoby dać 150-200 pkt. spadek notowań EUR/USD.

Biorąc pod uwagę kształt dziennego, ale i też tygodniowego wykresu EUR/USD (tutaj uwagę zwraca nieudany atak na opór w postaci strefy 1,3807-1,3831) scenariusz spadkowy wydaje się być bardziej prawdopodobny. Jego celem mogłaby być linia szyi formacji RGR, która przebiega w okolicach 1,3590-1,3600. W krótkim ujęciu spadki nie są jednak już tak pewne. W efekcie powrót ponad rejon 1,3810, co miało już miejsce dzisiaj rano, nie jest wykluczone. Silny opór, który może zostać przetestowany przed ruchem w dół, to okolice 1,3835-55.

bEDonFfx
bEDonFfS
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)