Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy

0
Podziel się:

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy.

bEThzDph

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy.

Od początku sesji inwestorzy postępowali bardzo zachowawczo oczekując, że informacje z USA będą świadczyć o pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Wzrost awersji do ryzyka owocował spadkami na giełdach w Azji i Europie oraz umacnianiem się dolara.

Wzrost wartości amerykańskiej waluty był dodatkowo wspierany przez wypowiedź wiceministra spraw zagranicznych Chin, który zdementował pogłoski że Chiny zażądały dyskusji na szczycie G8 o roli dolara jako rezerwy walutowej. Od początku sesji europejskiej można było obserwować spadek kursu EUR/USD, który osiągnął około godziny 16.00 poziom 1,4015.

bEThzDpj

W pierwszej kolejności poznaliśmy dziś dane na temat bezrobocia w strefie euro, które wyniosło w maju 9,5% wzrastając w porównaniu z kwietniem o 0,2 punktu procentowego. Rynek oczekiwał, że wielkość tego wskaźnika wyniesie 9,4%. W dalszej części dnia poznaliśmy również decyzję Europejskiego Banku Centralnego, który pozostawił stopy procentowe w strefie euro na niezmienionym poziomie.

O godzinie 14.30 opublikowane zostały informacje Amerykańskiego Departamentu Pracy. W czerwcu w USA ubyło 467 tys. miejsc pracy poza rolnictwem wobec ubytku w maju o 322 tys. po koreckie. Wynik ten jest gorszy od oczekiwań uczestników rynku, którzy przewidywali spadek o 363 tys.

Stopa bezrobocia w czerwcu na poziomie 9,5 % zwiększyła się o 0,1 punktu procentowego w porównaniu z majem, jednak jest to wynik lepszy od prognoz rynkowych. Dane z amerykańskiego rynku pracy nie spowodowały zmiany w notowaniach dolara, który w dalszym ciągu się umacniał.

Dzisiejsze notowania złotego ze względu na brak istotnych informacji z kraju pozostawały pod wpływem sytuacji na światowych rynkach. Kurs USD/PLN wzrastał w ślad za umacniającym się dolarem, dochodząc około godziny 16.00 do poziomu 3,1150. Notowania EUR/PLN przebiegały dziś stabilnie, a kurs poruszał się w trendzie bocznym.

bEThzDpp

ZOBACZ TAKŻE:

bEThzDpK
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)