Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Spore straty przy spokojnym otoczeniu

0
Podziel się

Czwartek przyniósł dość istotne osłabienie złotego mając na uwadze relatywnie niedużą zmienność na głównych parach walutowych oraz względnie stabilną sytuację na głównych rynkach giełdowych.

Spore straty przy spokojnym otoczeniu
bEjcBmoR

Zaraz po otwarciu polska waluta jeszcze zyskiwała dyskontując mocną końcówkę notowań w Azji oraz wzrosty (zarówno EURUSD, jak i indeksów giełdowych) na otwarciu w Europie po dobrych wynikach przedstawionych przez Credit Suisse. Przed godziną 9.00 na parze EURPLN odnotowaliśmy dzienne minimum na poziomie 4,3842. W dalszej części dnia polska waluta traciła przy czym spadki przyspieszyły znacząco po godzinnie 13.30. Rynek nie zareagował bezpośrednio na decyzję agencji ratingowej Moody's o obniżeniu ratingu dla Litwy i Łotwy. Decyzja ta przypomniała jednak inwestorom o ryzyku w regionie, przez co większe zlecenia klientowskie w popołudniowym handlu przyczyniły się do 1,5% osłabienia polskiej waluty. Większa przecena mogła być też efektem wyjścia poza przedział 4,38 - 4,42 gdzie można było upatrywać szansy na stabilizację notowań.

Warto odnotować, iż złoty stracił dziś znacznie więcej niż inne waluty regionu i nie jest już tak wykupiony jak meksykańskie peso, koreański won czy w ostatnich dniach także południowoafrykański rand. Końcówka notowań to wzrost w kierunku dziennych maksimów na poziomie 4,4748 na parze EURPLN i 3,4395 na USDPLN m.in. w reakcji na słaby początek notowań na Wall Street, gdzie inwestorzy musieli przełknąć słabsze dane tygodniowe z rynku pracy oraz gorszy od oczekiwań raport o sprzedaży używanych domów w marcu. Dzisiejsze wzrosty na parach złotówkowych nie muszą jednak oznaczać powrotu do wyprzedaży polskiej waluty. Wiele w tej kwestii będzie zależeć od ogólno rynkowego sentymentu, ten zaś pozostaje pod sporym wpływem publikowanych wyników spółek w USA (jeszcze dziś wieczorem podadzą je American Express oraz Microsoft)
. Z punktu
widzenia analizy technicznej para EURPLN od lutowych szczytów pozostaje w wyraźnym kanale spadkowym implikującym dość wyraźne wsparcie w okolicy 4,54. Dopiero wyjście powyżej tego poziomu oznaczałoby zmianę średnioterminowej perspektywy dla złotego.

ZOBACZ TAKŻE:

bEjcBmpu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)