Notowania

dziś w money
25.04.2014 08:08

Ukraina dalej „straszy” na złotym, pozytywne nastroje na długu

Poranny handel przynosi próbę stabilizacji kwotowań polskiej waluty po wczorajszych lekkich spadkach na wycenie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1940 PLN za euro, 3,0316 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4387 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,059% w przypadku papierów 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku polskich aktywów przyniosło lekki spadek wyceny polskiej waluty oraz dość wyraźny wzrost cen długu. W przypadku złotego zarówno krajowe dane jak i wyczekiwanie wystąpienie M. Draghiego nie przyniosło mocniejszych ruchów. Dopiero popołudniowa informacje o ruchach wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą ponownie skłoniły kapitał zagraniczny do mocniejszej reakcji.

Potwierdza się wiec scenariusz, iż złoty pozostaje względnie stabilny, jednak cały czas „wisi" nad nim i nad polską giełdą groźba konfliktu na Ukrainie. W przypadku krajowych danych słabszy odczyt z zakresu sprzedaży detalicznej (3,1% wobec oczek. 5,7%) wytłumaczyć należy efektem przesunięcia świat. Spadek bezrobocia (13,5% z 13,6%) stanowi sygnał rozpoczynającego się efektu sezonowego. Dość mocno prezentował się polski dług, gdzie rentowności spadły o 9 pb. Dobre nastroje na polskich papierach utrzymują z uwagi na ostatni przebieg aukcji pierwotnej.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy odczyt z zakresu koniunktury konsumenckiej w kwietniu przygotowany przez GUS. W dzisiejszym kalendarzu brak jest bardziej znaczących publikacji makroekonomicznych co wskazuje, iż rynek przyglądać się będzie ponownie wydarzeniom na Wschodzie.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajsza sesja przyniosła podejście par X/PLN pod górne zakresy ostatnich konsolidacji. W przypadku EUR/PLN oznacza to test okolic 4,1952 PLN, którego sforsowanie otwierałoby drogę do okolic 4,21 PLN. CHF/PLN znalazł się powyżej intra-sesyjnego oporu na 3,4337 PLN, jednak poziomy powyżej 3,44 PLN powinny przynieść wzrost aktywności kupujących polską walutę. USD/PLN kontynuuje ruch w ramach ostatniej konsolidacji oscylują tuż poniżej oporu na 3,0358 PLN.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz