Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W pobliżu szczytów

0
Podziel się:

Początek tego tygodnia przyniósł kontynuację wzrostów na rynkach akcji. W ślad za tym obserwowaliśmy presję na dalsze osłabianie się waluty amerykańskiej i waluty japońskiej.

Eurodolar obronił w dniu wczorajszym istotny opór w rejonie 1,43, co spowodowało niewielkie odreagowanie i umocnienie dolara. W dniu dzisiejszym euro zdołało odrobić już większość strat z wczoraj i ustanowić nowe maksimum lokalne w stosunku do USD. Sytuacja techniczna na wykresie indeksu dolarowego wskazuje na nowe minima na dolarze, co dopełniłoby obecną sekwencję fal.

Mocne pozostają rynki akcji. Lepsze od oczekiwanych wyniki kwartalne spółek i dane makroekonomiczne wyniosły w ostatnich dniach indeksy do rekordowych poziomów od początku marca. Ponadto pojawiające się lepsze od prognoz fundamenty w dalszym ciągu utrzymują apetyt na ryzyko na dość wysokim poziomie, pomimo dużego wykupienia i braku głębszej korekty ostatnich silnych wzrostów indeksów akcji. Dodatkowo optymistyczne nastroje w dniu wczorajszym podtrzymała publikacja danych z USA na temat sprzedaży nowych domów - sprzedaż wzrosła w czerwcu o 11% w ujęciu miesiąc do miesiąca.

W dniu dzisiejszym uwaga inwestorów powinna w dalszym ciągu skupiać się wokół publikacji wyników spółek i danych na temat indeksu zaufania konsumentów podawanego przez Conference Board. Analitycy oczekują wyższego odczytu tychże danych, a wszelkie rozbieżności z prognozami mogą wywołać silniejszą reakcję na rynkach akcji.

Utrzymujące się optymistyczne nastroje na rynkach akcji sprzyjają umacnianiu się złotego. Tempo aprecjacji waluty polskiej jednak nieco wyhamowało. Utrzymujący się pozytywny klimat inwestycyjny w dalszym ciągu będzie wspierał złotego, jednak ryzyko korekty rośnie. Istotnym geometrycznym wsparcie pozostaje rejon 4,12, wyznaczony przez projekcję 127,2% zniesienia całości fali wzrostowej z poziomu 4,2226 na 4,6018. Najbliższy opór w postaci 100-okresowej średniej na wykresie godzinowym znajduje się na poziomie 4,2220.
* EURUSD*

Dolar w dalszym ciągu traci na wartości w stosunku do euro. W dniu dzisiejszym eurodolar przetestował opór w rejonie 1,4300, tym samym potwierdzając chęć do dalszych wzrostów w okolice maksimum z 3 czerwca 2009 roku na poziomie 1,4336. Strefa 1,4336-1,4352 wyznacza obecnie najbliższy opór. Wsparcie w postaci 38,2% zniesienia fib całości impulsu wzrostowego z poziomu 1,4119 znajduje się na poziomie 1,4233. Notowania eurodolara w dalszym ciągu uzależnione będą od sentymentu na rynkach akcji.

* GBPUSD*
Notowania GBPUSD w dalszym ciągu znajdują się poniżej oporu na poziomie 1,6580 postaci 78,6% zniesienia fib. Utrzymujący się wciąż na wysokim poziomie apetyt na ryzyko, a także słabość waluty amerykańskiej sprzyjają umacnianiu się waluty brytyjskiej. Funtdolar porusza się w kanale wzrostowym, którego dolne i górne ograniczenie wyznaczają linie poprowadzone odpowiednio po ostatnich minimach i maksimach lokalnych na wykresie w skali 4h. Stąd silnym wsparciem pozostają okolice 1,6400. Siła waluty brytyjskiej w ostatnim czasie wynika głównie ze słabości USD oraz obecnego układu technicznego na wykresie EURGBP.

AUDJPY

Utrzymujące się pozytywne nastroje na rynkach akcji powodują osłabiania się waluty japońskiej w stosunku do innych walut takich jak AUD czy NZD. AUDUSD zwyżkuje w czym pomaga wzrost cen głównych surowców. Przełamania poziomu 78,40 otworzyło drogę do dalszych wzrostów w okolice maksimum z początku czerwca tego roku. Zdaniem Glenn'a Stevens'a Australia pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów. Australijski indeks zaufania w biznesie wzrósł w II kwartale tego roku do -4pkt. z -24pkt. w poprzednim kwartale. Silnym oporem pozostają okolice 80,40-80,50, natomiast istotne wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia na wykresie godzinowym przebiegająca w rejonie 77,40.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)