Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W ślad za wzrostem dolara straci złoty

0
Podziel się:

W trakcie godzin handlu w Azji wspólna waluta straciła na wartości osiągając minimum na poziomie 1,5566. Przyczyną takiego zachowania się dolara były spadki na rynkach towarowych.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

W trakcie godzin handlu w Azji wspólna waluta straciła na wartości osiągając minimum na poziomie 1,5566. Przyczyną takiego zachowania się dolara były spadki na rynkach towarowych. Dzisiaj poznamy indeks PMI dla sektora produkcyjnego i usługowego w Eurolandzie. W obu przypadkach prognozuje się dane gorsze od poprzednich. Jednak ze względu na niewielką różnicę odczyt ich nie powinien mieć wpływu na rynek. Z Wielkiej Brytanii poznamy sprzedaż detaliczną za luty. Oczekuje się spadku dynamiki jej wzrostu z 5,6% r/r do 3,6. Potwierdzenie prognoz mogłoby oznaczać spadek presji inflacyjnej oraz większą skłonność do oszczędzania. Mniejszy popyt wewnętrzny wpłynie częściowo na rozwój gospodarczy. Odczyt o wielkości sprzedaży może mieć wpływ na notowania funta szterlinga. Z USA poznamy ilość noworejestrowanych bezrobotnych. Prognozuje się nieznaczny wzrost do poziomu 355 tysięcy z poprzednich 353. Potwierdzenie tych informacji nie powinno mieć wpływu na rynek. Indeks Fed z Filadelfii za marzec szacuje się na (-18)
punktów, przy poprzednich (-10). Oczywiście nie należy się spodziewać lepszych danych niż ostatnio. Indeks wskaźników wyprzedzających LEI oczekuje się na poziomie (-0,3)%, przy poprzednich (-0,1). Potwierdzenie gorszych informacji nie byłoby żadnym zaskoczeniem. Gieł
da w Nowym Jorku straciła na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 12 099,66 punktu tj. (-2,36)%. Wynika z tego, że inwestorzy wciąż obawiają się o stan gospodarki.
Złoto straciło na wartości, potwierdzając w ten sposób aprecjację waluty amerykańskiej. Metal ten osiągnął minimum na poziomie 916,32 usd/oz.

O godzinie 08.09 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5602 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: przewaga zwolenników mocniejszego dolara rośnie, a bezspornym tego dowodem jest nowy lokalny dołek wygenerowany podczas godzin sesji azjatyckiej na poziomie 1,5568! O sile niedźwiedzi świadczy także brak wyraźniejszego odreagowania na przestrzeni ostatnich godzin. Obecny obraz techniczny rynku tej pary sugeruje możliwość kontynuacji aprecjacji waluty amerykańskiej z możliwością wygenerowania nowego minimum. Najbliższy rejon wsparcia wyrysować można w pobliżu 1,5550 - 1,5540. Zmianom w kierunku południowym sprzyja także poranny układ wskaźników intra day, choć akurat tutaj widoczne jest stopniowe wygaszanie obserwowanej od wtorku fali umocnienia dolara. Najbliższy techniczny opór to obecnie 1,5650.

RYNEK KRAJOWY**

Złoty w stosunku do euro pozostaje w wyznaczonym zakresie zmian, pomiędzy 3,5312 a 3,5398. Natomiast dolar zyskał na wartości w stosunku do naszej waluty. Jego maksimum to 2,2682. Oczywiście para ta jest silnie skorelowana z zachowaniem się dolara na rynku globalnym. Dziś nie poznamy żadnych informacji makroekonomicznych z naszego kraju. W związku z tym waluta nasza powinna pozostać w zgodzie z dotychczasowym zachowaniem. Ministerstwo Finansów oczekuje wzrostu PKB w I kwartale na poziomie około 6%, średniorocznie natomiast około 5,5%. Potwierdzenie tych prognoz świadczyłoby o wciąż rozwijającej się bardzo dobrze naszej gospodarki. Oczywiście informacje tego typu nie mają wpływu na giełdę, na której rządzą emocje oraz oczekiwania co do przyszłości. W Warszawie giełda zyskała na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2892,62 punktu, tj. 0,69%.

O godzinie 08.18 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,5397, a za dolara 2,2696 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego: _ na rynku pary USD/PLN godziny sesji nocnej w ślad za odrabiającym straty dolarem na świecie przyniosły nowe lokalne szczyty: 2,2696. Z technicznego punktu widzenia doszło w związku z tym do potwierdzenia (ceny wyszły powyżej 2,2620) rysujących się ostatnio sygnałów większej aktywności strony popytowej. Najbliższe godziny najprawdopodobniej nie zmienią tego układu sił, choć z punktu widzenia układu na wskaźnikach inta day miejsce do dalszych wzrostów jest stopniowo ograniczane. Do bardziej dynamicznych zmian w kierunku północnym konieczne jest osłabienie złotego pochodzące np. z realizacji zysków na krótkich pozycjach. Najbliższy techniczny opór wyrysować można na 2,2840. W dalszym ciągu bardzo stabilnie zachowuje się para EUR/PLN, co potwierdza nadal jeszcze relatywnie wysoki popyt na krajową walutę. Najbliższe bariery - opory to ciągle 3,5450 i 3,5665. Ostatnia (wczorajsza) skuteczna obrona silnie już zarysowanego
wsparcia na przestrzeni 3,5200 - 3,5300 jest sygnałem potwierdzającym rosnącą przewagę strony popytowej.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)