Notowania

dziś w money
10.11.2008 08:26

Waluty: Jest szansa na uspokojenie

Należy pamiętać, iż w dalszym ciągu główne pary walutowe pozostają pod bardzo dużym wpływem ze strony rynków akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

To może być względnie spokojny tydzień na rynku walut. Pomijając pierwsze dwa dni miesiąca, zmienność notowań głównych par walutowych, czyli EURUSD i USDJPY ulegała powolnemu wygaszaniu.

W przypadku USDJPY konsolidacja mogłaby odbywać się wokół poziomu 99,00, zaś jeśli chodzi o EURUSD, obserwujemy potencjalny korytarz wahań 1,2650-1,29. Taki scenariusz mógłby wynikać z faktu, iż większość kluczowych w tym tygodniu informacji napłynie pod koniec tygodnia, w USA zakończył się także sezon wyników za trzeci kwartał, zaś wyniki spółek europejskich mają dla rynku walutowego już nieco mniejsze znaczenie.

Należy pamiętać, iż w dalszym ciągu główne pary walutowe pozostają pod bardzo dużym wpływem ze strony rynków akcji, więc do uspokojenia sytuacji potrzebna byłaby konsolidacja również w tym przypadku. Taki scenariusz byłby również bardzo korzystny dla rynków wschodzących, które potrzebują właśnie przede wszystkim mniejszej zmienności. Umocnienie dolara w minioną środę i czwartek znów sprawiło, iż na tych rynkach zaczynało robić się nerwowo. Nie ulega wątpliwości, iż ewentualne pogorszenie nastrojów giełdowych przełożyłoby się ponownie na umocnienie dolara względem euro i jena względem dolara tym samym wywierając ponownie presję na notowania takich walut jak choćby polski złoty.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz