Notowania

dziś w money
26.11.2009 08:58

Waluty: Mocne wybicie w górę

Na głównej parze walutowej doszło wczoraj do pokonania poziomu 1,50, co dla byków oznaczało sygnał do ataku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Już od dłuższego czasu inwestorzy nie mogli poradzić sobie z tą barierą, dlatego jej przebicie wywołało wzmożony popyt. Ponadto dane makro, które napływały na rynek w trakcie sesji sprzyjały pozytywnym nastrojom. W rezultacie w sesji amerykańskiej kurs EUR/USD zanotował maksimum w okolicy poziomu 1,5150. Jednak spora część inwestorów zaczęła realizować swoje zyski nie chcąc zostawiać otwartych pozycji na amerykański długi weekend. Dlatego po nocnych spadkach obecnie para ta znajduje się na poziomie 1,5085.

Wypowiedź Czekaja z RPP

Wczorajsza decyzja RPP nikogo nie zaskoczyła. Natomiast od chwili jej ogłoszenia pojawiło się kilka wypowiedzi jej członków, np. Czekaj stwierdził, że obecna RPP nie powinna już dokonywać zmian w poziomie stóp procentowych. Pary złotowe pozytywnie zareagowały na aprecjację wspólnej waluty. Dzięki temu w trakcie sesji amerykańskiej kurs EUR/PLN spadł poniżej 4,10, a USD/PLN poniżej 2,7150. Jednak dzisiejszy poranek przyniósł już korektę tych spadków, dlatego obecnie wróciliśmy do wczorajszych poziomów.

Święto Dziękczynienia w USA

Na dziś nie zaplanowano żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Ponadto rynek amerykański będzie wyłączony z dzisiejszego handlu ze względu na Święto Dziękczynienia. Dlatego po południu możemy mieć do czynienia z dużo mniejszą niż zwykle płynnością. Warto również pamiętać, że dziś ma być wypłacona ogromna dywidenda z PZU, ale jeśli podane wcześniej informacje są prawdziwe, nie powinna mieć ona większego wpływu na rynek walutowy.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz