Notowania

komentarze walutowe
13.11.2008 08:35

Waluty: Szykuje się powtórka z października

To co dzieje się na rynkach akcji i głównych parach walutowych, w coraz większym stopniu przypomina nerwową końcówkę minionego miesiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz

To co dzieje się na rynkach akcji i głównych parach walutowych, w coraz większym stopniu przypomina nerwową końcówkę minionego miesiąca.

Pogarszający się sentyment na rynkach akcji konsekwentnie obniża notowania par EURUSD i USDJPY. O ile spadki na rynkach akcji intensyfikowały się przez całą wczorajszą sesję w USA, rynek eurodolara odpowiedział dopiero po jej zakończeniu. Notowania EURUSD obniżyły się do najniższego poziomu w tym miesiącu 1,2437, choć dziś rano - po bardzo słabych danych o PKB Niemiec rynek próbuje schodzić jeszcze niżej. W tej sytuacji test poziomu 1,2325 (minimum z października) jest bardzo prawdopodobny.

Umacnianie się jena miało już miejsce za dnia i ruch tutaj był większy. Notowania USDJPY obniżyły się z 97,70 do 94,45. Mimo to jest to jeszcze wyraźnie powyżej minimum z października (90,90). Tym niemniej ruch na tej parze może nieść dalej idące konsekwencje. Japońskie władze są nim z pewnością zaalarmowane i można się spodziewać, że będą próbowały działań mających na celu osłabienie jena.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz