Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaskakująca decyzja banku centralnego w Australii

0
Podziel się:

Warto jednak zauważyć, że w nocy RBA (Bank Centralny Australii) podniósł stopy procentowe jako pierwszy z głównych gospodarek światowych dając przy tym komentarz, iż stan gospodarki światowej jest obecnie na zbilansowanym poziomie i oczekuje wzrostu gospodarczego w przyszłym roku.

Zaskakująca decyzja banku centralnego w Australii

Nocne umocnienie euro

Sesja amerykańska oraz azjatycka przyniosły to, czego nie udało się Europie, czyli umocnienie euro. Kurs głównej pary walutowej wyraźnie wzrósł do okolic 1,4750, choć obecnie znajduje się w pobliżu poziomu 1,47. Pewien wpływ na te wzrosty miała ogłoszona w nocy decyzja australijskiego banku centralnego, który niespodziewanie podniósł swoje stopy procentowe. Ponadto należy pamiętać, że w tym tygodniu amerykańskie spółki zaczynają publikacje swoich wyników za drugi kwartał, co może być kolejnym impulsem do wzrostu apetytu na ryzyko.

Złoty trzyma formę

Polska waluta kontynuuje aprecjację. W nocy, dzięki wzrostom pary EUR/USD, utrzymywał się pozytywny sentyment do złotego, co widać po dzisiejszych kursach. EUR/PLN znajduje się obecnie na poziomie 4,1919, a USD/PLN 2,8487. Jeśli spełni się pozytywny scenariusz, czyli wyniki spółek zza oceanu będą zaskakiwały pozytywnie, wówczas może się okazać, że złoty zyska jeszcze więcej. W przeciwnym wypadku może pojawić się korekta ostatnich spadków, a więc powrót na nieco wyższe poziomy.

Brak danych makro

Dziś nie będzie żadnych kluczowych informacji z obszarów najbardziej wpływających na notowania polskiego złotego. Warto jednak zauważyć, że w nocy RBA (Bank Centralny Australii) podniósł stopy procentowe jako pierwszy z głównych gospodarek światowych dając przy tym komentarz, iż stan gospodarki światowej jest obecnie na zbilansowanym poziomie i oczekuje wzrostu gospodarczego w przyszłym roku. W efekcie wszystkie waluty zaczęły zyskiwać do dolara amerykańskiego, a polski złoty do obu głównych walut. Podobieństwo Polski do Australii jest tutaj tym uzasadnione, że gospodarka australijska prawdopodobnie jako jedyna z G7 zakończy ten rok z dodatnim PKB, a w Europie jedynym takim krajem może być Polska.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)