Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty na finale kolejnej fali aprecjacji?

0
Podziel się:

W trakcie godzin handlu azjatyckiego waluta amerykańska straciła na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,5723.

Złoty na finale kolejnej fali aprecjacji?

W trakcie godzin handlu azjatyckiego waluta amerykańska straciła na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,5723.

W trakcie wczorajszego wystąpienia szef Fed zapowiedział kontynuowanie polityki pomocy dla instytucji mających problemy z finansowe w związku z kryzysem subprime. Informacje z rynku nieruchomości opublikowane wczoraj nie są najlepsze. Liczba podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym spadła o 4,7% m/m. Zapasy w hurtowniach wzrosły o 0,8%. Dziś poznamy bilans handlu zagranicznego z Wielkiej Brytanii w maju.

Prognozuje się (-7,4) mld GBP, przy poprzedniej wartości (-7,594). Odczyt ten jednak nie powinien wpłynąć na notowania funta szterlinga. Z Eurolandu poznamy rewizję dynamiki PKB za I kwartał. Oczekuje się 2,2% r/r. Podobnie jak w przypadku informacji z Wielkiej Brytanii odczyt ten nie powinien mieć znaczenia dla rynku. Z USA poznamy tylko tygodniową zmianę zapasów paliw. Informacja ta może wpłynąć na notowania ropy. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11384,21 pkt., tj. 1,36%.

Złoto zyskało na wartości osiągając maksimum na poziomie 922,88 usd/oz. Tym samym zachowanie tego metalu potwierdziło deprecjację dolara.

O godzinie 08.02 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5719 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej zgodnie z oczekiwaniami przyniosły reaktywację długich pozycji z rejonu silnych wsparć technicznych: 1,5640 - 1,5660. Kurs w sposób dość dynamiczny wspiął się ponownie powyżej figury 1,5700 osiągając ekstremum na poziomie 1,5723. Obecnie jako obszar zmian dla rynku tej pary wyznaczyć można przedział zarysowany pomiędzy wsparciem umiejscowionym w pobliżu 1,5660 i oporem w rejonie 1,5777. Poranny obraz na wskaźnikach technicznych intra day sugeruje, że byki mogą zacząć realizować zyski w obszarze 1,5750 - 1,5777. Scenariusz taki zdaje się potwierdzać również brak ważniejszych doniesień o charakterze makroekonomicznym.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy wciąż pozostaje pod presją mocnego złotego. Wspólna waluta osiągnęła minimum na poziomie 3,2812. Dolar natomiast 2,0854. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Polski. W związku z tym zachowanie naszej waluty powinno być zgodne z dotychczasowym trendem. Rząd węgierski zamierza zmniejszyć podatki celem przyciągnięcia większej liczby inwestycji. W przypadku wprowadzenia takich rozwiązań tamtejsza gospodarka stanie się bardziej konkurencyjna od naszej i będzie to kolejne państwo, w którym wspiera się rozwój gospodarczy, a nie tylko o tym mówi. Giełda w Warszawie zyskała na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2549,94 pkt., tj. 0,63%. Najgorzej ponownie wypadły spółki małe i średnie.

O godzinie 08.15 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,2863, a za dolara 2,0895 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: godziny sesji nocnej utrzymując dotychczasowy schemat zmian wartości polskiej waluty przyniosły pogłębienie lokalnych minimów. Na rynku pary USD/PLN wskutek tracącego na świecie dolara amerykańskiego notowania osunęły się w rejon 2,0880 - 2,0910, czyli w okolice dolnej granicy kanału spadkowego. Można zatem oczekiwać, że przy stosunkowo spokojnym handlu na rynku eurodolara (utrzymaniu się cen poniżej bariery 1,5750) pierwsza część dzisiejszej sesji będzie w stanie przynieść próbę odreagowania. Najbliższy opór i jednocześnie możliwy rejon dzisiejszej lokalnej górki to 2,0950 - 2,0980.

Nowe minima pojawiły się również na rynku pary EUR/PLN, gdzie osiągnięty został poziom 3,2850. Tutaj również możemy mówić o osunięciu się cen w rejon dolnego ograniczenia kanału spadkowego, skąd spodziewać się można odreagowania. Obecnie silny techniczny opór wyrysować można w pobliżu figury 3,3200. Z racji jednak ewidentnie pro złotowego sentymentu i skali dotychczasowych korekt trudno oczekiwać, aby ten obszar był dzisiaj testowany. Najbliższy lokalny opór to 3,2965 i to ten poziom wyznaczyć można, jako sygnalną potwierdzającą zatrzymanie spadków i możliwość odreagowania.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)