Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Złoty nie jest w stanie odrabiać strat

0
Podziel się

Przed nami jeszcze 4 dni bardzo intensywnego tygodnia, gdzie na rynkach zagranicznych będzie działo się naprawdę sporo.

Złoty nie jest w stanie odrabiać strat
bEgEJuvF

Przed nami jeszcze 4 dni bardzo intensywnego tygodnia, gdzie na rynkach zagranicznych będzie działo się naprawdę sporo (dane o zatrudnieniu, decyzje ws. stóp w Wielkiej Brytanii i strefie euro, wskaźniki aktywności w usługach itd.), a to właśnie nastroje na zewnątrz mają kluczowe znaczenie dla sytuacji na rynku złotego.

Początek tygodnia na rynku nie wyglądał najlepiej. Zaczęło się od słabych wyników japońskich spółek, które przyczyniły się do wydatnych spadków na giełdach w Azji, później również w Europie i wreszcie słabego otwarcia w USA.

To było również przyczyną spadków na parze EURUSD rano i w konsekwencji słabego otwarcia na złotym. Na początku handlu za dolara trzeba było płacić nawet ponad 3,51 złotego - to kolejny rekord na tej parze. Euro kosztowało niecałe 4,47 złotego. W trakcie dnia sytuacja zaczynała się stopniowo poprawiać, lepsze okazały się dane odnośnie aktywności w przemyśle - zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i USA.

bEgEJuvH

Złoty odrabiał straty w pierwszej części dnia - kursy EURPLN i USDPLN obniżyły się odpowiednio do poziomu 4,41 i 3,46. Polska waluta nie wykorzystała jednak popołudniowej zwyżki na parze EURUSD i to przesądziło o słabym zakończeniu handlu. Na koniec dnia euro kosztowało 4,47 złotego, zaś dolar 3,49 złotego. Za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić prawie 3 złote.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgEJuwi
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)