Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nie poszedł za GPW

0
Podziel się:

W trakcie dzisiejszych notowań mieliśmy do czynienia z silnym umocnieniem amerykańskiego dolara wobec euro.

W trakcie dzisiejszych notowań mieliśmy do czynienia z silnym umocnieniem amerykańskiego dolara wobec euro.

Silny spadek pary EUR/USD nie był pochodną pojawienia się żadnych danych makro, czy wydarzeń w świecie geopolitycznym, które mogłyby uzasadniać tak dynamiczne zejście, tj .nawet w okolice 1,3550. Zatem argumentów wyjaśniających ten ruch raczej należy szukać w technicznym obrazie rynku, gdzie nastąpiło przebicie silnej linii wsparcia w okolicach 1,3800 i prawdopodobne uruchomienie się pozycji obronnych posiadaczy długich pozycji.

Główne amerykańskie indeksy, po silnych wzrostach w minionym tygodniu otworzyły się dzisiaj na niewielkich minusach. Podobnie zachowują się benchmarki na ważniejszych parkietach europejskich, które to oscylują wokół poziomów z piątkowego zamknięcia. Wyjątkiem jest tutaj giełda w Londynie, gdzie nadal utrzymują się blisko 2% wzrosty. Poznaliśmy dzisiaj indeks PMI dla przemysłu za grudzień, który wyniósł 36,9 pkt, wobec prognozowanych 35 pkt.

Z Eurolandu natomiast światło dzienne ujrzał indeks Sentix obrazujący poziom zaufania wśród europejskich inwestorów, odnotowując dużo lepszą wartość, aniżeli spodziewali się analitycy. Tym samym indeks ten ukształtował się na poziomie -34,4 pkt, podczas gdy miesiąc wcześniej był to spadek do -42,25 pkt. Powyższe publikacje nie miały wpływu na notowania na rynku walutowym.

O godzinie 15.48 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3632 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: więcej na stronie www.ecm.com.pl

RYNEK KRAJOWY**

Podczas dzisiejszych notowań mieliśmy do czynienia z osłabieniem złotego wobec dolara, przy jednoczesnym umocnieniu wobec euro. W pierwszym przypadku było to pochodną silnego umocnienia dolara na najbardziej płynnych parach walutowych na świecie, tj. EUR/USD oraz USD/YEN.

W przypadku EUR/PLN wydaję się, iż płynność na rynek powraca, ponadto chwilowe odejście problemu opcji walutowych oraz pozytywnie zakończenie przetargu Ministerstwa Finansów na bony skarbowe pozwoliły na aprecjację rodzimej waluty. Giełda w Warszawie utrzymuje silne wzrosty, gdzie WIG20 o godz. 16:00 odnotowuje blisko 5% wzrosty.

O godzinie 16.14 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,1275, a za dolara 3,0312 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego _: więcej na stronie www.ecm.com.pl

ZOBACZ TAKŻE:

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)