Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
07.07.2010 16:51

Złoty odrobił poranne straty

Kurs EUR/USD w pierwszej połowie dzisiejszej sesji europejskiej notował stopniowy spadek, natomiast w drugiej jej części wszedł w fazę konsolidacji w pobliżu poziomu 1,2600.

Podziel się
Dodaj komentarz

Swoje dzienne minimum wartość euro względem dolara odnotowała po publikacji gorszych od prognoz danych z Niemiec na temat dynamiki zamówień w przemyśle w maju. Zamówienia te spadły w ujęciu miesięcznym o 0,5 proc., przy oczekiwanym wzroście o 0,5 proc. Dane te nie zdołały wywrzeć trwałego wpływu na kurs EUR/USD, co świadczy o jego stosunkowo dużym potencjale wzrostowym. Niewykluczone, że w najbliższym czasie w notowaniach tej pary walutowej będziemy obserwować ponowny test oporu na poziomie 1,2670.

Mimo słabszych od prognoz danych z Niemiec, europejskie giełdy zdołały wybronić się dzisiaj przed większymi spadkami. Główne indeksy Starego Kontynentu po dość dużej zniżce w pierwszej części sesji, pod koniec notowań powróciły w okolice wczorajszego zamknięcia. Takie zachowanie giełd, mimo technicznych sygnałów do spadków i mimo rozczarowujących danych z największych gospodarek świadczy o wciąż dużej sile byków. Jeśli tylko na rynek w najbliższym czasie napłyną jakiekolwiek pozytywne impulsy, inwestorzy prawdopodobnie przystąpią do masowych zakupów ryzykowniejszych aktywów.

Notowania złotego podążały dzisiaj w ślad za głównymi europejskimi indeksami giełdowymi. Poprawa sytuacji na parkietach w drugiej części notowań sprawiła, że złoty odzyskał poranne straty. Kurs EUR/PLN powrócił w okolice poziomu 4,1000. W pewnym stopniu notowania polskiej waluty mogła również wesprzeć bardzo udana aukcja polskich 2-letnich obligacji skarbowych, podczas której popyt ponad dwukrotnie przekroczył podaż. Potwierdza ona, iż w oczach inwestorów polska gospodarka pozostaje bardzo wiarygodna. Taki wizerunek w dłuższym terminie powinien powodować umocnienie złotego.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz