Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty osiągnie nowe rekordy?

0
Podziel się:

Główna para walutowa od kilku dni próbuje iść w górę. Skutecznym, jak do tej pory ograniczeniem był poziom 1,3775.

Na rozpoczęcie pierwszej sesji tego tygodnia znajdowaliśmy się nieznacznie poniżej tego pułapu, jednak widać ruchy wzrostowe, więc prawdopodobnie i dzisiaj nastąpi testowanie wyżej wymienionego oporu. Spory wpływ na zachowanie głównych walut mogą mieć dzisiejsze publikacje makro. W miniony weekend Komisja Europejska zdementowała informacje prasowe o tym, że zapadła zgoda w sprawie pomocy finansowej dla Grecji. Spekulacje te opublikował brytyjski Guardian, twierdząc, że kwota pomocy może sięgnąć 25 mld EUR.

Próba aprecjacji złotego

W godzinach porannych pary złotowe delikatnie spadają. USD/PLN znalazł się na 2,8230, natomiast EUR/PLN dotarł do 3,8820. Umacnianie naszej waluty jest po części uwarunkowane zachowaniem głównej pary walutowej. Dopóki EUR/USD wykazuje chęci wzrostu, równie długo można się spodziewać, że polskie pary będą spadały. Może to zaowocować osiągnięciem nowych lokalnych minimów. Od pewnego czasu każdy kolejny tydzień przynosił coraz niższe poziomy, jednak w tym ostatnim były widoczne pierwsze symptomy odreagowania. Mimo, że ciągle jesteśmy w trendzie spadkowym, nie należy zapominać o możliwości lekkiej korekty.

Co nas dzisiaj czeka?

Nowy tydzień zaczniemy od sporej ilości informacji makroekonomicznych. Jedyną wiadomością z Polski będzie inflacja CPI, którą prognozuje się na 3% r/r, czyli mniej niż w ostatnim okresie, kiedy było to 3,6% r/r. Pozostałe dane napłyną ze Stanów Zjednoczonych. Indeks NY Empire State ma spaść do 21,45 pkt. w porównaniu z poprzednią wartością 24,91 pkt. Dynamika produkcji przemysłowej ma wynieść -0,1% m/m. Wcześniej odnotowano wzrost o 0,9% m/m. Dowiemy się także jaki będzie napływ kapitałów długoterminowych. Poprzedni odczyt był równy 63,3 mld USD, natomiast teraz oczekuje się 50 mld USD.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)