Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty pozostał stabilny w piątek

0
Podziel się

Piątkowa sesja na rynku złotego była względnie spokojna. Euro oscylowało pomiędzy 4,2240 zł a 4,2540 zł, z kolei dolar pomiędzy 2,8450 zł a 2,8830 zł.

Złoty pozostał stabilny w piątek
bEgwcIZh

Godziny popołudniowe przyniosły nieznaczne osłabienie złotego za sprawą obserwowanej korekty na rynkach akcji. Przyczynić się do niej mogły dane nt. nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan. Wskaźnik ten na koniec października spadł do 70,6 pkt. z 73,5 pkt. we wrześniu.

Zniżka była wprawdzie mniejsza, niż szacowano (70 pkt.), to jednak sam fakt pogorszenia się nastrojów wśród amerykańskich konsumentów, mógł rozbudzić negatywne odczucia w kontekście słabych danych dotyczących zaufania opublikowanych w miniony wtorek przez Conference Board. Co ciekawe rynek zignorował dobry odczyt Chicago PMI. Indeks ten obrazujący aktywność sektora wytwórczego w regionie Chicago wzrósł w październiku do 54,2 pkt. z 46,1 pkt. we wrześniu. To najlepsza wartość od września 2008 r. Z kolei dane dotyczące dochodów i wydatków konsumenckich we wrześniu nie odbiegały od oczekiwań.

Z pozostałych wydarzeń uwagę zwraca obniżenie perspektywy ratingu dla Ukrainy przez agencję S&P do stabilnej z pozytywnej, co uzasadniono niepewnością, co do realizacji reform finansów publicznych przed zaplanowanymi na styczeń wyborami prezydenckimi w tym kraju. Tymczasem Ukraina powinna wypełnić międzynarodowe zobowiązania, aby móc uzyskać kolejną transzę pomocy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niemniej potencjalne problemy Ukrainy w znacznie mniejszym stopniu mogą rzutować na złotego, niż sprawy Łotwy. To wynik znacznie mniejszego zaangażowania się międzynarodowych instytucji finansowych w tym kraju. Dlatego też reakcji na złotym po informacjach z S&P nie widać.

bEgwcIZj
bEgwcIZK
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)