Notowania

Przejdź na
dziś w money
09.04.2009 15:01

Złoty reaguje na poprawę nastrojów

Podziel się
Dodaj komentarz

Po godzinie 14-tej, reagując na poprawę nastrojów na globalnych rynkach, złoty odrobił wcześniejsze straty do głównych walut. O godzinie 14:54 kurs USD/PLN testował poziom 3,3289 zł, a EUR/PLN 4,4193 zł. Oznacza to osłabienie dolara o 0,3 grosza, a euro o 0,6 grosza stosunku do poziomów z wczorajszego zamknięcia.

Nastroje na światowych rynkach poprawiły doniesienia z Wells Fargo. Ten amerykańskim bank poinformował, że podnosi prognozę zysków za I kwartał br. do 3 mld dol., czyli 55 centów na akcję. To znacznie powyżej dotychczasowych oczekiwań, które kształtowały się na poziomie 30 centów na akcję.

Informacje z Wells Fargo, w połączeniu z wcześniejszymi informacjami mówiącymi o tym, że banku w USA zaczęły generować zyski w pierwszych miesiącach 2009 roku, mogą być źródłem nadziei na poprawę sytuacji. Rynek może uwierzyć, że sektor finansowy wszystko co najgorsze, ma już za sobą. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy też nie, dopóki nie zostanie to negatywnie zweryfikowane, taka wiara może być poważnym źródłem poprawy klimatu inwestycyjnego na świecie. Tym samym, może być poważnym źródłem umocnienia złotego.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz