Notowania

komentarze walutowe
10.02.2011 17:10

Złoty słabszy do euro i dolara

Złoty osłabił się w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach światowych i spadek kursu EUR/USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty osłabił się w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach światowych i spadek kursu EUR/USD. O godzinie 16:58 za dolara trzeba było zapłacić 2,8808 zł. Euro kosztowało natomiast 3,9192 zł.

Sytuacja na rynkach globalnych pozostawała jedynym wyznacznikiem notowań złotego. Inwestorzy zignorowali natomiast opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dane nt. deficytu handlowego Polski, który w 2010 roku sięgnął 13,5 mld EUR. Większych emocji nie wywołała także wypowiedź Adama Glapińskiego z Rady Polityki Pieniężnej, że w tym roku potrzebne są maksymalnie dwie podwyżki stóp procentowych, czyli mniej niż to zakłada obecnie rynek.

W piątek, oprócz nastrojów na rynkach globalnych i notowań EUR/USD, potencjalny wpływ na notowania polskiej waluty może też mieć publikacja grudniowych danych nt. bilansu płatniczego Polski. Bank centralny opublikuje je o godzinie 14:00. Rynek oczekuje deficytu na poziomie 1,47 mld EUR, wobec 2,28 mld EUR deficytu w listopadzie. Pośredni wpływ na sytuację na rodzimym rynku walutowym będą również mieć dane z USA nt. handlu zagranicznego w grudniu (prognoza: -40,4 mld USD) oraz lutowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan (prognoza: 75 pkt.).

Dzisiejsze osłabienie złotego wpisuje się w krótkoterminową sytuację techniczną na wykresach EUR/PLN i USD/PLN, sugerując kontynuację tej tendencji w kolejnych dniach. Pierwszym celem popytu w przypadku euro jest opór na 3,9534 zł oraz poziomy powyżej 2,90 zł w przypadku dolara.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz