Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
13.11.2008 17:52

Złoty zyskał na wartości

W czwartek, podobnie jak w ostatnich tygodniach, notowania złotego były w głównej mierze determinowała sytuacja na rynku EUR/USD oraz nastawienie inwestorów do ryzyka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty w czwartek zyskał na wartości do głównych walut. O godzinie 17:50 kurs USD/PLN testował poziom 2,9833 zł, spadając o 2,5 grosza w stosunku do wczorajszego zamknięcia, natomiast kurs EUR/PLN, który spadł o 2,6 grosza i testował poziom 3,7366 zł.

Istotnego wpływu na kształtowanie się notowań polskiej waluty nie miały dziś opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dane nt. inflacji CPI. W październiku wzrosła ona o 0,4 proc. w relacji miesięcznej i o 4,2 proc. w relacji rocznej, po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten wyniósł odpowiednio 0,3 proc. i 4,5 proc. Opublikowane dane były zgodne z rynkowymi prognozami.

W czwartek, podobnie jak w ostatnich tygodniach, notowania złotego były w głównej mierze determinowała sytuacja na rynku EUR/USD oraz nastawienie inwestorów do ryzyka.

O ile jeszcze rano oba te czynniki działały na niekorzyść polskiej waluty, co przełożyło się na wzrost dolara do 3,05 zł, a euro do 3,79 zł, to w kolejnych godzinach sytuacja systematycznie się poprawiała.

Kurs EUR/USD, który jeszcze rano spadł poniżej 1,24 dolara, po południu atakował już okolice 1,26 dolara. Natomiast nadzieje na wzrostowe odbicie na Wall Street po ostatniej wyprzedaży, wpłynęły na poprawę klimatu inwestycyjnego na europejskich rynkach akcji, tym samym zmniejszając awersję do ryzyka.

W piątek w dalszym ciągu wymienione wyżej czynniki będą decydować o notowaniach polskich par. Znaczącego wpływu na te notowania nie będą natomiast miały, publikowane przez Narodowy Bank Polski, październikowe dane o podaży pieniądza w Polsce.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz