Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Joanna Pluta
|

Zniżka eurodolara po danych z USA

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja na rynku złotego, podobnie jak dwie ostatnie, przebiegała pod znakiem niewielkiej zmienności. Kurs EUR/PLN przez większość dnia pozostawał w pobliżu poziomu 3,98, pod koniec sesji mogliśmy obserwować nieco silniejszą zwyżkę ponad wartość 3,99.

Zniżka eurodolara po danych z USA

W obecnym momencie najbliższy opór dla tej pary walutowej znajduje się w okolicach 4,0000 zł za euro, a potem na poziomie 4,0200. Notowania USD/PLN poruszają się natomiast w ramach niewielkiego trójkąta, widocznego na wykresie dziennym od połowy listopada. Obecnie kurs zmierza w kierunku górnego ograniczenia tej formacji – zasięg ruchu po ewentualnym wybiciu to 15 groszy.

Bez większego wpływu na złotego pozostały dzisiejsze dane z sektora przedsiębiorstw. Zatrudnienie w listopadzie wzrosło tam o 2,2 proc. r/r, czyli zgodnie z oczekiwaniami. Nieco rozczarowała natomiast dynamika płac. Przeciętne wynagrodzenie za wskazany okres zwiększyło się o 3,6 proc. r/r, podczas gdy przewidywano wzrost o 4,4 proc..
Sporo danych napłynęło dziś z gospodarki amerykańskiej oraz z Eurolandu.

Na początku dnia poznaliśmy publikacje indeksów PMI dla głównych gospodarek strefy euro. Wskaźniki dla przemysłu Eurolandu oraz Niemiec wypadły lepiej od prognoz, nieco słabiej zaprezentowały się odczyty dla sektora usług. Cotygodniowa liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA nie zaskoczyła i wyniosła tyle, ile przewidywały prognozy, czyli 420 tysięcy.

Bardzo pozytywną niespodzianką okazała się natomiast publikacja indeksu Fed Filadelfia, mierzącego nastroje przedsiębiorców w filadelfijskim okręgu Fed. Wskaźnik wzrósł w grudniu do 24,3 pkt, z 22,5 pkt, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 15,0 pkt. Eurodolar po całodziennej konsolidacji wokół poziomu 1,3230, po tym odczycie dynamicznie zniżkował pod wartość 1,3200.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)