Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Zwiększona zmienność po decyzji EBC

0
Podziel się

Wczorajsze posiedzenie EBC, podobnie jak to sprzed miesiąca, nie miało przełomowego charakteru. Stopy nie zostały zmienione i Trichet w swoim zwyczaju nie dał uczestnikom rynku jasnej wskazówki, czy to już aby na pewno koniec cyklu obniżek.

Zwiększona zmienność po decyzji EBC
bEgifgTF

Wczorajsze posiedzenie EBC, podobnie jak to sprzed miesiąca, nie miało przełomowego charakteru. Stopy nie zostały zmienione i Trichet w swoim zwyczaju nie dał uczestnikom rynku jasnej wskazówki, czy to już aby na pewno koniec cyklu obniżek (aczkolwiek taki konsensus rysuje się na rynku).

Podobnie nie było mowy o tym, aby bank miał pójść drogą wyznaczoną przez Fed i Bank Anglii i zacząć skupować długoterminowe obligacje rządowe. Mimo to, ponownie wokół tego wydarzenia na parze EURUSD było ciekawiej. Przypomnijmy, iż w minionym miesiącu posiedzenie EBC zostało wykorzystane przez rynek do ruchu w górę o prawie 200 bp. Rynek już wcześniej kontynuował zdecydowane wzrosty i sama decyzja, jak i większa część konferencji Tricheta przyjęte były znacznymi wzrostami. Jednak w międzyczasie mieliśmy głębokie cofnięcie, co sprawiło, że ruch ten był ogólnie ,,nieprzyjemny" dla inwestorów liczących na wzrosty po wybiciu krótkoterminowych oporów.

Wczoraj rynek najpierw rysował wyraźne wsparcie w okolicach 1,41, aby po decyzji EBC zaserwować nam fałszywe wybicie tego poziomu i zejście do 1,4068, po czym dość szybko nastąpił powrót powyżej 1,41 i konsolidacja w przedziale 1,4150-1,4220. Wzrostowemu scenariuszowi na parze EURUSD może sprzyjać powrót do wzrostów na rynkach akcji i być może próba ustanowienia nowych maksimów jeszcze dziś (np. ewentualnie po lepszych figurach z rynku pracy). W takim scenariuszu opory do pokonania to 1,4241 i bardziej istotny 1,4336-1,4360. Wsparcie zlokalizowane jest na poziomie 1,4050-1,4068.

bEgifgUi
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)