Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
20.10.2020 07:49

Kursy walut. Ciągle przed kluczowymi oporami

Wtorkowy poranek na rynku walut przynosi podtrzymanie słabszego złotego, pomimo podbicia eurodolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z dolarem? (Fot: Rafał Parczewski)

Kurs euro jest na poziomie 4,5738 zł, a dolar chodzi po 3,8844 zł. Frank szwajcarski jest na poziomie 4,2664 zł, a brytyjski funt przebija 5,02 zł.

Początek tygodnia na rynku przyniósł podtrzymanie presji na złotego wraz z kolejnymi wskazaniami dot. zakażeń COVID-19 w Polsce. Ponadto minister zdrowia podał informacje, że przy tym tempie rozwoju pandemii w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tys. zachorowań dziennie. Pojawiły się rozwiązania w postaci otwierania nowych, tymczasowych szpitali.

Europa (wczoraj 150 tys. zakażeń) zmaga się z COVID-19, co podbija ryzyko bardziej dotkliwych obostrzeń. Walia wprowadziła wczoraj 2-tygodniowy lockdown. W Polsce jesteśmy świadkami, jak dotąd, tzw. miękkiego lockdownu, niemniej rząd sugeruje reagowanie na dalsze sygnały dot. zachorowań.

Potrzebujemy "czarnych stref". Lokalny lockdown pomógłby w walce z wirusem

Wprowadzenie bardziej dotkliwych obostrzeń ograniczyłoby potencjał odbicia gospodarczego, sprowadzając nas bliżej do kształtu litery "W" w zakresie sytuacji gospodarczej.

Same kwotowania złotego znajdują się w pewnej odległości od kluczowych oporów. Za taki poziom na euro wskazywać należy 4,6 zł, a na dolarze okolice 3,94 zł. Wyjątek stanowi tu frank, gdzie wyznaczamy nowe maksima od maja.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. PPI (wskaźnik cen dóbr produkcyjnych) i produkcji przemysłowej za wrzesień. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 3,8 proc. r/r. (oraz -1,4 proc. PPI). Ponadto warto bliżej przyjrzeć się posiedzeniu MNB na Węgrzech oraz trwającym negocjacjom dot. pakietu stymulacyjnego w USA.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy podtrzymanie podaży wokół złotego, jednak ciężko obecnie mówić o eskalacji ruchu. Dopiero sforsowanie ww. opór oznaczać będzie sygnał do dalszej wyprzedaży złotego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, forex, kursy walut, euro, dolar, złoty, koronawirus
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

jaRPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą … Czytaj całość

20-10-2020

zawiedzionaJak może złotówka umacniać się jak nieudacznicy nami rządzą. Czegokolwiek się dotkną to fiasko. Jak by mieli trochę honoru to oddali by szybko władzę … Czytaj całość

20-10-2020

RealistaTak logicznie myśląc to kto jest słaby niech naturalnie zrobi miejsce innym. Kogo covid zabierze ze sobą to trudno. Prawa natury, po co z tym walczyć … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)