Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Kursy walut. Dolar traci przed Jackson Hole

0
Podziel się:

Wczoraj w trakcie handlu europejskiego dolar próbował odrabiać straty z początku tygodnia, ale ta misja się nie powiodła. Amerykańska waluta traci od poniedziałku bo inwestorzy zdają sobie sprawę, że konferencja w Jackson Hole nie przyniesie nic szczególnego.

Kursy walut. Dolar traci przed Jackson Hole
Kursy walut. Co z dolarem? (unsplash, Alexander Mils)

O ile rynki akcji od miesięcy pozostają niewzruszone dyskusją odnośnie ewentualnej zmiany polityki Fed, na rynku walutowym odegrała ona pewne znaczenie. Wynika to z faktu, iż tu ceny są relatywne - choć Fed niemiłosiernie ociąga się z normalizacją polityki, mimo wszystko jest na nią jakakolwiek szansa, w przeciwieństwie do strefy euro czy Japonii.

Dlatego też od kilku miesięcy dolar dość istotnie umacnia się i to pomimo spadku rentowności długu w USA. Jednak w tym tygodniu ten ruch jest korygowany i choć widać to na głównych walutach (euro oraz funt), to przede wszystkim zyskują waluty, gdzie zacieśniana jest polityka pieniężna - bardzo mocno odbił dolar kanadyjski, silnie zyskuje brazylijski real, czy choćby opisywany wczoraj przeze mnie węgierski forint.

Moim zdaniem sama formuła sympozjum w Jackson Hole nie ma tu rozstrzygającego znaczenia, ale rynki przyjęły, że wersja online oznacza, że Fed tym bardziej nie skorzysta z tej okazji, aby zapowiedzieć istotną zmianę w polityce. Dziś powinniśmy poznać dokładny grafik konferencji, choć dla rynków poza wystąpieniem Powella inne prelekcje będą mieć charakter marginalny.

Zobacz także: Ceny mieszkań rosną. Deweloperzy winią rząd

Wczorajsze dane nie przyniosły większego przełomu, choć prezentują ciekawy obraz. Zamówienia dóbr trwałych w USA mocno rosną (+0,7 proc. m/m w lipcu), jednocześnie indeks Ifo w Niemczech jest w sierpniu najniżej od maja, a to - wraz z podobnymi wskazaniami indeksów PMI, sugeruje, że górka ożywienia może być za nami i to nie z powodu zbyt słabego popytu, a problemów po stronie podaży.

Dziś w USA poznamy dane o PKB za drugi kwartał (14:30), ale będzie to drugi odczyt, a zatem nie powinien on mieć istotnego znaczenia. O 8:35 euro kosztuje 4,5734 złotego, dolar 3,8886 złotego, frank 4,2486 złotego, zaś funt 5,3460 złotego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
xtb
KOMENTARZE
(0)