Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Kursy walut. Problem rozwiązany

4
Podziel się

Jednym z głównych tematów na rynkach był ostatnio "bunt z Reddita", ale udało się go stłumić. Pełną jasność mamy natomiast jeśli chodzi o waluty - dolar poczyna sobie coraz śmielej.

Kursy walut. Problem rozwiązany
Kursy walut. Co z dolarem? (money.pl, Rafał Parczewski)
bDKqvetN

Jeśli dzień zakończyłby się już teraz, kontrakt na amerykański S&P500 odnotowałby pięć kolejnych dni wzrostu - oczywiście do nowego rekordu. To swego rodzaju sukces systemu nad "buntem z Reddita". Cena akcji GME w notowaniach posesyjnych spadła poniżej 50 dolarów (90 proc. od szczytu), a zatem problem można uznać za rozwiązany.

Turbulencje na rynku z poprzedniego tygodnia wiązały się właśnie z eksplozją cen akcji GME i kilku innych podobnych spółek o wątpliwych fundamentach, których notowania starała się wywindować grupa inwestorów, "zbierając szable”"za pomocą mediów społecznościowych.

bDKqvetP

Niczym powstańczy zryw przeciwko okupantowi, ta akcja udawała się przez kilka dni, po czym - jak można było przewidzieć - system ukręcił jej głowę. Jeśli ktoś zastanawiał się po co Janet Yellen spotyka się z regulatorami "aby badać sprawę akcji GameStop", to ma już odpowiedź - jeden z "dowódców powstania", niejaki Keith Gill, który (w przeciwieństwie to rzeszy swoich naśladowców) zarobił na całej historii ogromne pieniądze, już zapewnił sobie dochodzenie, na razie na poziomie stanowym.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

Cała historia niosła pewne ryzyko - rynki pamiętają bowiem czym skończył się upadek Lehman Brothers (2008) czy wcześniej (1998) LTCM i choć sprawa wyglądała na bardziej błahą, to jednak jej wyciszenie jest Wall Street ewidentnie na rękę. Fed może wrócić do realizacji tego, co wychodzi mu najlepiej - promowania inflacji cen aktywów finansowych.

bDKqvetV

Nawet jastrzębia zwykle Esther George powiedziała wczoraj, że to nie czas na dyskusję o zmniejszaniu skali luzowania. Notowania pną się zatem w górę, a rekordom cenowym towarzyszą rekordowy dług na zakup akcji i rekordowe zaangażowanie na rynku opcji, przy powoli rosnących (rynkowych) stopach procentowych wobec rekordowych potrzeb pożyczkowych Treasury.

Dziś przed nami najmocniej wyczekiwany zwykle raport makroekonomiczny - NFP (14:30). Wobec solidnych ISM i ADP należy spodziewać się, że po grudniowej wpadce (spadek zatrudnienia o 140 tys.) styczniowy raport pokaże już wzrost. Trudno jednak określić, co ten raport oznacza dla rynków akcyjnych - czy wolałyby słaby raport, aby nie prowokować dyskusji o ograniczaniu QE, czy raczej mocny, aby jakkolwiek podtrzymać nadzieje związane z ożywieniem.

Pełną jasność mamy natomiast jeśli chodzi o waluty - dolar (m.in. wobec wzrostu rentowności) poczyna sobie coraz śmielej, wczoraj para EURUSD przełamała poziom 1,20 i dobry raport wzmocniłby tę tendencję.

bDKqvetW

Złoty jest stabilny wobec euro, ale zaczął też tracić wobec dolara - euforia na Wall Street niespecjalnie w tym tygodniu udziela się rynkom wschodzącym. O 8:30 euro kosztuje 4,5016 złotego, dolar 3,7626 złotego, frank 4,1635 złotego, zaś funt 5,1478 złotego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKqveuq
pieniądze
wiadomości
forex
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
oszuści
miesiąc temu
co za głupoty, znakomita większość ludzi zarobiła gigantyczne pieniądze, jak bogacze zaczęli tracić to nagle się okazało że można wszystko szybko załatwić w kilka chwil i zablokować handel. Bo są równi i równiejsi. prd banksterka
Hallkell
miesiąc temu
Co za brednie....
Sebastian
4 tyg. temu
Niestety pismaczki skasowany mój komentarz. Otóż wciaz doimy Melvin Capital i Citadel z shortow. Cena przed „buntem” wynosiła 5$ a obecnie jest na poziomie 50 - 100$. Miko usilnych prób wciaz zarabiamy i doimy bogatych. Ile wam płaca za szerzenie kłamstw ? :)
bDKqveur
Falcon B-c
4 tyg. temu
To nie brednie funt i USD poszły w góre, albo PLN legł :D