Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kursy walut. Złoty korzysta na politycznych sporach w USA

11
Podziel się:

Polityczne spory w USA osłabiają dolara na czym korzysta złoty. Kurs złotego ponownie spadł poniżej 4,40 za euro.

Kursy walut. Złoty korzysta na politycznych sporach w USA.
Kursy walut. Złoty korzysta na politycznych sporach w USA.
bECKPnhN

Wtorkowy handel nie zmienił ogólnych tendencji rynkowych. Dzięki słabości dolara, euro i złoty nadal pozostają w cenie. Nominalnie kurs euro/dolara powrócił wczoraj do 1,18 co pozwoliło złotemu zejść poniżej 4,40 za euro.

Inwestorów nadal niepokoi brak porozumienia w amerykańskim Kongresie dotyczącego kolejnego pakietu pomocowego stymulującego gospodarkę USA i wspierającego Amerykanów, którzy stracili pracę lub doświadczyli znaczącej redukcji dochodów.

bECKPnhP

W strefie euro przed "wielce niepewnymi” perspektywami gospodarki ostrzegał zaś główny ekonomista Europejskiego Banku centralnego Philip Lane. Niemniej wspólna waluta najwyraźniej jednak nadal pozostaje pod pałaszem ochronnym brukselskich uzgodnień dotyczących budżetu i pomocy państwom unijnym najbardziej poszkodowanych epidemią COVID-19, wciąż dominując nad dolarem pomimo ostrzeżeń.

Zobacz także: Bon turystyczny trochę za późno. "Powinien być 2-3 tygodnie wcześniej"

W ocenie Lane skala zakupów aktywów prowadzona przez bank centralny strefy euro będzie uzależniona od perspektyw inflacji. W lipcu inflacja HICP w strefie euro niespodziewanie wzrosła (do 0,4 proc. rok do roku z 0,3 proc. w czerwcu i wobec 0,2 proc. oczekiwanych).

bECKPnhV

Pierwszy od lutego wzrost pokazał też opublikowany wczoraj indeks PPI ze strefy euro. Ceny produkcji wzrosły w czerwcu o 0,7 proc. w skali miesiąca, podczas gdy analitycy oczekiwali poziomu 0,5 proc. Ruch w górę nastąpił głównie za sprawą wzrostu cen energii o 3,1 proc. Gdyby nie to, ceny produkcji kontynuowałyby spadki lub byłyby bez zmian w ujęciu miesięcznym. Rok do roku ceny produkcji spadły zaś o 3,7 proc, choć był to mniejszy spadek, niż spodziewali się analitycy, oczekujący odczytu na poziomie -3,9 proc..

Joanna Bachert, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECKPniq
komentarze walutowe
KOMENTARZE
(11)
ja
rok temu
RPP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotówki. Raty kredytów złotówkowych niższe o 50 zł, a frankowych i w euro wyższe o 200 zł dzięki osłabieniu złotówki. Frankowicze już mu dziękują. Poza tym rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbnaopisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
Suweran
rok temu
W restauracji sejmowej od jutra będzie podawany "śledzik alla totalna opozycja" - bez głowy i bez oleju!
zibi
rok temu
Jak dolar zejdzie do 3,15 zł wtedy kupię.
bECKPnir
wal...exspert...
rok temu
patrzec na exspertow od walut to stracilem 350zl
Zarzadca
rok temu
pod koniec września 2019 kurs kantorowy sprzedaży ojro był 4,40