Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
05.08.2020 06:35

Pandemia przyśpieszyła zmiany w bankach. Kredyt na mieszkanie weźmiesz przez internet

Wielokrotne wizyty w bankach, kiedy starasz się o kredyt na mieszkanie, odchodzą do lamusa. Niebawem nawet umowę hipoteczną podpiszesz, nie ruszając się z domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kredyt mieszkaniowy nie wychodząc z domu. Banki chcą tej zmiany.

Cyfryzacja kredytów mieszkaniowych to oszczędność czasu dla klientów, a dla banków ograniczenie wydatków - pisze "Rzeczpospolita". Łączyłaby się ze zmniejszeniem liczby oddziałów koniecznych do prowadzenia. Koronawirus już zmienił nawyki Polaków. W końcu czerwca klienci odwiedzali placówki nawet o 30 proc. rzadziej niż przed pandemią.

Banki wychodzą więc naprzeciw. Jesteśmy coraz bliżej cyfrowych rozwiązań, czytamy w dzienniku. Już teraz niemal wszystkie czołowe banki umożliwiają zdalne składanie wniosków o kredyt mieszkaniowy.

Dokumenty są przesyłane pocztą lub drogą elektroniczną, ale wciąż potrzebna jest wizyta w oddziale, aby podpisać umowę. I nad tym pracują już banki. Na przykład BNP Paribas chce umożliwić zawieranie umów hipotecznych z wykorzystaniem podpisu elektronicznego, powiedział "Rz" Marcin Grabiszewski, dyrektor biura rozwoju bankowości hipotecznej.

Statistica: Kasy fiskalne kiedyś i dzisiaj

Nowa szansa dla wielkiej płyty?
Wielka płyta na kroplówce. Rząd sypnie pieniędzmi na poprawę bezpieczeństwa

Na drodze zmian stają jednak czasem kwestie prawne. Jak zauważa na łamach dziennika Tomasz Borkowski, ekspert ds. kredytów hipotecznych w Santanderze. Chodzi choćby o możliwość podpisywania elektronicznych aktów notarialnych czy dostęp banków do systemu teleinformatycznego obsługującego księgi wieczyste, a także o możliwość wykorzystywania wyłącznie baz danych w celu wyceny nieruchomości.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

MartaA potem się okaże że mam 3 kredyty mieszkaniowe których nie brałam.

05-08-2020

EwaTeraz to będzie fałszywych kredytów do spłacania których się nie brało. Tragedia.

05-08-2020

Ms3Czytajcie zanim podpiszecie. W tych kredytach jest mnostwo klauzul dzialajacych na szkode kredytobiorcy. I da sie je usunac bo to bankowi zalezy na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)