Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Ministerstwo Finansów pokazało co ma na kontach. Przybyły prawie 2 mld euro

57
Podziel się:

Resort finansów na koniec stycznia miał do dyspozycji całkiem pokaźną sumę pieniędzy w walucie euro. Mowa o niecałych 11 miliardach. Wiadomo, ile pieniędzy pochłonęła spłata zobowiązań wobec inwestorów zagranicznych.

Ministerstwo Finansów pokazało co ma na kontach. Przybyły prawie 2 mld euro
Ministerstwo Finansów pokazało stan swoich środków walutowych. (money.pl, Rafał Parczewski)

Jak co miesiąc Ministerstwo Finansów poinformowało o stanie własnych środków walutowych. Bilans na koniec stycznia był dużo korzystniejszy niż z końca 2020 roku.

W dyspozycji resortu finansów było 10 mld 722,3 mln euro. Daje to około 48 mld 663,2 mln zł. Miesiąc wcześniej na koncie było 8 mld 820,1 mln euro, czyli blisko 40 mld 703,1 mln zł.

To oznacza, że od poprzedniego raportu stan posiadania we wspólnej europejskiej walucie zwiększył się o 21,5 proc.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Co z tymi pieniędzmi robi Ministerstwo Finansów? Służą one m.in. obsłudze zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa.

W styczniu resort dokonał płatności na kwotę 255 mln euro (1 mld 154,5 mln zł) tylko w związku ze spłatą kapitału przypadającego na ten okres.

Znacznie większym obciążeniem okazują się odsetki od zaciągniętych długów. Było to w styczniu 442,7 mln euro (2 010,6 mln zł).

Z wcześniejszych informacji wynika, że łączna kwota długu Skarbu Państwa jest już na poziomie 1 bln 97,5 mld zł. Około 831 mld zł przypada na dług krajowy, a blisko 266 mld zł na dług w obcych walutach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
"tak,
3 lata temu
a ILE Z WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA biednym PAŃSTWO? - bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje! Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki. I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko - na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) :-) renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: „Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ :-)
Jhg
3 lata temu
Wychodzi mi na to, że sam dług zagraniczny zaciągnięty był na ok 9proc., Trochę dużo...
MYSLĄCY
3 lata temu
To jest poziom wiedzy chwalą się dwoma mild Euro przy długu 266 mild Euro Jasiu ile lat będziesz oddawał Jas myśli i mówi na na rachunkach to ja nie kumaty ,przecież to nie mój problem Takie Tuzy ,,dumny Naród ,, wybrał 130 lat nie starczy na spłatę ,a co będzie jak dłużnik powie Kaczy wodzu kasę potrzebuję jak nie masz to dawaj ORLEN ,PZU,PKO,PEKAO SA, I CO TAM JESZCE MASZ Tak się dzieje w kraju analfabetów ekonomicznych przy korycie co Władza się zwie
pisowe
3 lata temu
tuzy ekonomiczne prowadzą Polskę do bankructwa a polska to Polacy z tego co widać po przeliczeniu euro na zł to dług Polski 2014,7 miliarda co znaczy 2 biliony 14 mild. Dziękujemy wyborcom co sprzedali się za własne pieniądze Tumanom ekonomicznym
Sim
3 lata temu
No i gdzie teraz jest Pinokio, chwalący się jak to mądrze wziął pożyczki z zagranicy, "bo takie niskie oprocentowanie"? A te 2 mld extra na koncie zbierają na kolejną transzę na Kurwizję
...
Następna strona