Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. RWP
|

Najlepsze rady miliardera. Te cytaty po prostu trzeba znać

15
Podziel się:

Warren Buffett to prawdopodobnie najznakomitszy i najbardziej poważany inwestor, jaki kiedykolwiek istniał. Jego oszczędność i skromny styl życia uczyniły go autorytetem w dziedzinie finansów, a jego opinie są uważane za bezcenne rady dla każdego, kto pragnie osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

Najlepsze rady miliardera. Te cytaty po prostu trzeba znać
Warren Buffett to jeden z najbardziej uznanych inwestorów na świecie, filantrop, który postanowił, że odda znaczną część swojego majątku na cele charytatywne (Getty Images, Daniel Acker)

Osiągnięcie sukcesu bywa często związane z wykorzystaniem rad tych, którzy już to osiągnęli. Niewiele osób na świecie może poszczycić się taką renomą, jaką ma legendarny inwestor Warren Buffett, który od wielu lat pozostaje w czołówce rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Przedstawiamy niektóre z jego najważniejszych rad, które mogą być szczególnie przydatne dla początkujących inwestorów.

1. "Zasada nr 1: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1"

To jedno z najbardziej znanych zaleceń Buffetta. Podkreśla ono, że w biznesie nie ma miejsca na lekkomyślność. Finanse są sprawą poważną, a brak wiedzy oraz nieostrożność są największymi wrogami każdego inwestora. Buffett alokuje swoje środki tylko w firmach, których działalność dogłębnie przeanalizował i zrozumiał, co pozwala mu pewnie przystępować do każdej inwestycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak sprzedaje roboty warte miliony. Utrze nosa gigantowi? Cezary Kozanecki w Biznes Klasie

2. "Cena jest tym, co płacisz. Wartość jest tym, co otrzymujesz"

W 2008 roku, w liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, Buffett zaznaczył, że straty finansowe ponosi się, gdy cena, jaką trzeba zapłacić, przewyższa wartość danej inwestycji. Wydatki na karty kredytowe czy inne przedmioty, które nie znajdują zastosowania, są – zgodnie z jego filozofią – marnotrawieniem pieniędzy. "Niezależnie czy mówimy o skarpetkach, czy akcjach, lubię kupować towary wysokiej jakości, gdy są przecenione" - stwierdził Buffett.

3. "O wiele lepiej jest kupić znakomitą firmę po przyzwoitej cenie niż przyzwoitą firmę po znakomitej cenie"

Kolejna porada pochodzi z listu Buffetta do akcjonariuszy Berkshire Hathaway z 1989 roku. Buffett, inwestując podczas kryzysu finansowego z lat 2007-2008, postawił na długoterminowe inwestycje, w spółkach takich jak General Electric oraz Goldman Sachs. Obecnie, inspirując się Buffettem, warto szukać spółek, które zapewniają stabilny zysk, nawet jeśli wymagają większego początkowego zaangażowania kapitałowego.

4. "Ryzyko jest efektem braku wiedzy"

Tego typu stanowisko Buffetta cytuje magazyn Forbes. Dobry inwestor powinien posiadać szeroką wiedzę na temat zarządzania finansami. Wiedza ta stanowi ważny element samorozwoju i bezpieczeństwa, szczególnie, że duża część pracy inwestora polega na monitorowaniu oraz ograniczaniu ryzyka inwestycyjnego.

5. "Inwestuj w siebie tyle, ile tylko możesz"

Buffett twierdzi również, że "wszystko, co inwestujesz w siebie, zwraca się dziesięciokrotnie". Zdobyta wiedza, w przeciwieństwie do aktywów czy inwestycji, jest trwałą wartością, której nikt nie może odebrać ani opodatkować, jak podkreśla ten legendarny przedsiębiorca, cytowany przez magazyn Inc.com.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Zorro
3 tyg. temu
Jedno jest pewne trumna kieszeni Nie Ma
TW Bolek
3 tyg. temu
Wygrać w totka
Poradzonko
3 tyg. temu
Do grobu nie zabierzesz rozdaj tym którym uratuje życie A będą Cię podziwiać przes wieki za twoją hojność pod warunkiem że to zrobisz.
Róża
3 tyg. temu
Odziedziczyć majątek i żyć z samych odsetek.
Georgino
3 tyg. temu
Może kupić sobie firmy, akcje, obligacje i to wszystko. Czasu sobie nie kupi. Za 20 lat bedzie historią.