Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżka pensji polityków? "Powinniśmy ponieść koszty, ale nie wpisywać się w populizm"

Czy rząd rozważa obniżkę pensji ministrów i parlamentarzystów w obliczu cięć w budżecie w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa? - W drugim pakiecie ustaw jest mechanizm, który pozwala premierowi wprowadzać zmianę wynagrodzeń w administracji. Rząd jest częścią administracji, a parlamentarzyści to już wątek bardziej polityczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. - Państwo nie jest w stanie opłacić wszystkich pensji, jednak staramy się utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Przy tak wyjątkowej sytuacji, wszyscy powinniśmy ponosić koszty. Jednak nie wpisuję się w populizm, by parlamentarzysta zarabiał płacę minimalną - dodał.

521 reakcji
219
53
249
Podziel się
Komentarze (249)
zobacz więcej komentarzy (249)
KOMENTARZE
(249)
solo
3 lata temu
Obniżyć wynagrodzenia wszystkim urzędnikom a jak chcą więcej zarabiać to niech otwierają własną działalność gospodarczą i niech poczują jakie to miody z ich tworzonego gąszczu przepisów.
Marek
3 lata temu
Dlatego kaczorek tak się boi bo widzi ż e naród zaczyna marudzić( jego wyborcy) Tak więc wybory trza zrobić zanim poparcie spadnie
Obatel
3 lata temu
Nikt nie mówi o płacy minimalnej nie popadajmy w skrajności, ale zabrać wszystkie ulgi podatkowe
PIS komuna
3 lata temu
Spokojnie. Rząd sie wyżywi
kali
3 lata temu
,,Jednak nie wpisuję się w populizm, by parlamentarzysta zarabiał płacę minimalną - dodał".......myślę że komentarz jest zbyteczny!!!!
...
Następna strona