Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Podatkowa pułapka na rodziców. Mogą zapłacić kilkanaście tysięcy złotych

73
Podziel się:

Rodziny 4+, zamiast zyskać na nowej uldze, mogą dopłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych podatku, gdy jedno z dorosłych dzieci zarobi niewiele ponad 3 tys. zł — pisze "Rzeczpospolita".

Podatkowa pułapka na rodziców. Mogą zapłacić kilkanaście tysięcy złotych
Zarobki dziecka ponad 3 tys. zł w roku odbiorą ulgę rodzicom. Wówczas mocno dostaną po kieszeni - pisze "Rz" (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Jak czytamy, jedna z nowych ulg wprowadzonych wraz z Polskim Ładem pozwala zaoszczędzić na PIT rodzicom z czwórką dzieci. Z przepisów wynika, że mogą oni zarabiać bez podatku nawet do 231 tys. zł rocznie.

Jest jednak pewien problem, bo ulgę można łatwo stracić. I zaczną się kłopoty. "Wystarczy, że jedno z dzieci jest pełnoletnie i uzyska dochód przekraczający 3089 zł rocznie. Jeśli rodzice korzystali z tej ulgi w ciągu roku, w zależności od swoich dochodów będą musieli zwrócić nawet kilkanaście tysięcy złotych" - pisze "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Zadała "jedno i proste" pytanie wiceministrowi z PiS. Oto, co odpowiedział

Podatkowa pułapka na rodziców

Dodaje, że z szacunków resortu finansów wynika, że z tej ulgi może skorzystać aż 110 tys. rodziców. "Mieli na tym zyskać nawet 335 mln zł. Część rodzin może jednak zwrócić ulgę przez restrykcyjne przepisy" - podaje dziennik.

Agata Malicka, współwłaścicielka biura rachunkowego, mówi "Rz", że jeśli istnieje ryzyko utraty ulgi, lepiej poczekać z jej rozliczeniem do zeznania rocznego. - W przeciwnym razie podatek niezapłacony w trakcie roku trzeba będzie zwrócić po jego zakończeniu – podkreśla ekspertka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
pieniądze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
Beata
4 miesiące temu
Dostawali 500 plus to teraz niech oddają.Jestem za
Pablo
4 miesiące temu
Nikt tak jak PIS nie da wam, rodzice kasę, ale nikt jak oni nie zedrze z was później
Zzzz
4 miesiące temu
Kolejny Wał !!!!!
Historia uczy...
4 miesiące temu
Każda dyktatura czy to nacjonalistyczna czy komunistyczna opiera się zawsze na biednych, słabo wykształconych lub mało inteligentnych dla których kasa nawet niewielka jest ważna tak bardzo, że mają w nosie wolność, prawa obywatelskie, wolne sądy, wolność prasy/mediów. Wszyscy znani mi wyborcy pisu to ludzie, którzy przedtem kochali komunę i PZPR a teraz oddali by życie za pis. A przecież to ideologicznie jest to nie do pogodzenia. Dopóki pis będzie dawał im ochłapy i dopóki będzie miał z czego dawać dopóty będą rządzić. Żadne podsłuchy, żadne przekręty, żadne podłości a nawet eksterminacja opozycji nie zmienią sytuacji. Tylko krach gospodarczy.
Anka
4 miesiące temu
Pis wszystkich tak urządzi,że będzie bieda i zgrzytanie zębami.zobaczycie. Nawet nie zdają sobie sprawy co zafundowali polakom tą bezmyślną polityką. Tak beznad,iejnego rządu nie było od czasów powojennych.
...
Następna strona