Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Renta wdowia tak, ale nie od razu. Nowa minister zabrała głos

164
Podziel się:

Wprowadzenie renty wdowiej jest w planach resortu rodziny. - Można by wprowadzić ją w "modelu kroczącym", nie od razu w takim wymiarze, w jakim chcielibyśmy docelowo, ale tak, żeby z roku na rok takie świadczenie się zwiększało - mówiła w Polsat News szefowa MRiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Renta wdowia tak, ale nie od razu. Nowa minister zabrała głos
Szefowa MRiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (GETTY, Omar Marques)

Szefowa MRiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, pytana o to, czy w planach resortu jest renta wdowia, odpowiedziała twierdząco. Przypomniała, też o projekcie obywatelskim w tej sprawie, który czeka na pierwsze czytanie w Sejmie.

W żadnym wypadku nie odpuszczamy, odpowiednie departamenty, instytucje zostały już poinformowane, że musza już pracować nad takimi zmianami, jesteśmy gotowi i bierzemy się do pracy - zapewniła.

Model kroczący

Szefowa MRiPS podkreśliła, że od strony budżetowej, po ewentualnym podjęciu przez parlament decyzji o wprowadzeniu renty wdowiej, można by wprowadzić ją w "modelu kroczącym".

- Nie od razu w takim wymiarze, w jakim chcielibyśmy docelowo, ale tak, żeby z roku na rok takie świadczenie się zwiększało - wyjaśniła.

Czym jest renta wdowia?

Renta wdowia jest jednym z elementów polityki senioralnej Lewicy. Ugrupowanie wraz z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych zaproponowało, aby pozostała przy życiu osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(164)
nina
3 tyg. temu
ja czekam 10 lat i czy sie doczekam jest ciezko z niewielkiej emerutury poplacic i wyzywic sie mam 75 lalat i nie nadaje sie juz do pracy bo opiekowalam sie mezem po udarze 16 lat a 10 lat nie zyje zrozum to panie czazasty
wdowa
3 tyg. temu
powinno byc 100 procent po mezu i mojej 50 procent tez przepracowalam 28 lat i moje pieb\niadze leza w zusie bo placilam podatki
jola
3 tyg. temu
pani miniser juz opowiada i zapowiada od lutego o rentach wdowich ,zrobila juz renty alkocholowe babciowe a o rentach wdowich tylko co dzien inne wyliczenie niewiadomo skad wziela ze renta moze wynosic 7,600 jak w modelu kroczacym 20 procent wynosi 400 ,500,zl przeciez nie wszyscy maja wygorowane eerytury zeby te renty tak wzrosly niech zabiora sie za prace i dadza wrescie od lipca wszystko idzie w gore i skad maja brac wdowy na oplacanie na lekki i na jedzenie niech pani miniser postawi sie w naszej sytuacii,prosimy wdowy
LEO
3 tyg. temu
PRZECIĘTNA ILOŚĆ LAT PRZEZYCIA NA EMERYTURZE MĘZCZYZN TO WIEK 72 LAT . LATA LICZONE DO POBIERANIA EMERYTURY TO 20 . GDZIE SIE PODZEWAJĄ PIENIADZE NIEWYKORZYSTANE PRZEZ EMERYTÓW ???
mysz18
3 miesiące temu
I tak będą mamić, gledzic, obiecywać i ogłupiać aż przypominają sobie o takich rojektach obywatelskich rzędu nstepnymi wyborami. Przecież najlepiej okrada się ludzi pracy i splaszcza garby lat wypracowanych aby kapitał emerytalny zajuma....
...
Następna strona