Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KARN
|
aktualizacja

Mapa wydatków z Funduszu Sprawiedliwości. Tu lokowano pieniądze

53
Podziel się:

- W przyszłym tygodniu Ministerstwo Sprawiedliwości opublikuje mapę wyborczą Funduszu Sprawiedliwości - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek. - Będzie to ciekawa dokumentacja - zapewnił.

Mapa wydatków z Funduszu Sprawiedliwości. Tu lokowano pieniądze
Gdzie lokowano pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości? (EAST_NEWS, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Proszę się przyjrzeć województwu śląskiemu. To będzie między innymi Michał Woś (były sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, członek Suwerennej Polski - red.). Racibórz okolice to są te miejsca. Mówię o tym dlatego, żeby zwrócić uwagę też na jedną rzecz. Po dogłębnej analizie tych dokumentów i po tym, jak ta mapa wyborcza Funduszu Sprawiedliwości wyglądała uważam, że Państwowa Komisja Wyborcza powinna także przyjrzeć się finansowaniu partii Suwerenna Polska - powiedział Krzysztof Śmiszek w niedzielę na antenie Radia Zet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prokurator w Orlenie. Dlaczego wciąż nie udało się przesłuchać Daniela Obajtka?

Powstała mapa wyborcza Funduszu Sprawiedliwości

W rozmowie ze Śmiszkiem dziennikarz Andrzej Stankiewicz przypomniał słowa byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, członka Suwerennej Polski. Jaki bronił wydatków z Funduszu Sprawiedliwości w okręgach wyborczych, które był przeznaczane np. na zakup wozów strażackich.

W odpowiedzi Krzysztof Śmiszek wyliczał, że pieniądze z Funduszu szły także na garnki oraz lodówki dla kół gospodyń wiejskich. - Co ma się nijak do przeciwdziałania przestępczości w Polsce - podkreślał.

Nie wiem, jak za pomocą lodówki można prowadzić działania prewencyjne, jeśli chodzi o przeciwdziałanie przestępstwom czy innym tego typu zjawiskom. PKW powinna zająć się finansami i to na poważnie Suwerennej Polski, bo dzisiaj widać bardzo wyraźnie, że Ministerstwo Sprawiedliwości stało się miejscem, takim gniazdem, na którym Suwerenna Polska się budowała za pomocą pieniędzy, za pomocą wpływów, za pomocą budowania swojej prywatnej zaciężnej armii jaką była Prokuratura - podsumował wiceminister sprawiedliwości.

Nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

Przypomnijmy, że głównym celem Funduszu Sprawiedliwości jest pomoc ofiarom przestępstw. Najwyższa Izba Kontroli we wrześniu 2021 r. po analizie funduszu oceniła jednak, że środki były wydatkowane w sposób niegospodarny i niecelowy, co miało sprzyjać powstawaniu mechanizmów korupcjogennych. Nieprawidłowości miały dotyczyć ponad 280 mln zł.

Jak pisaliśmy w money.pl, 26 i 27 marca ABW zatrzymała w tej sprawie pięć osób, przeszukano też mieszkania i miejsca działalności 25 osób. Śledczy przeszukali m.in. dwa domy byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i pokój w hotelu poselskim byłego wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(53)
Bxxx
3 tyg. temu
Ziobrysci nie brali tych pieniędzy sobie tylko przeznaczali na OSP, szpitale a Krupiński, Nowak czy Grodzki łapówki sobie i z tymi spokój.
Fala
4 tyg. temu
Tu 280mln a Orlen 6mld strat, ale mają stracha, że przerżną wybory do Eurokołchozu, no co jeszcze p Tusk
Dziewczyny i ...
4 tyg. temu
...i po co im to było?! Wcześniej czy później umrą w niesławie, znienawidzeni przez naród; nie tylko Ziobro!!!
gośc
4 tyg. temu
Żałosna nagonka , dalsza część koalicjii zemsty i haosu, a w Polsce tysiące ludzi na bruk, inwestycje do kosza bo zagrażają niemcom. Ludzie obudżcie się, Tusk to bieda i podwyżki, a jutro na szparagi do niemca.
Joj
4 tyg. temu
Pieniądze te trafiały min.do szpitali,straży pożarnej,koła gospodyń co mi się też podoba ale afera jest bo Pełowcy i inne pewnie by dali na LGBT,szkolenia z starć ulicznych itp,afera cyrk dla naiwnych
...
Następna strona