Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Ważna informacja ws. 500 plus. Rodzice muszą o tym pamiętać

13
Podziel się:

Z początkiem lutego rusza nabór wniosków na nowy okres w ramach 500 plus – przypomina minister rodziny Marlena Maląg. Wnioski będzie można składać wyłącznie elektronicznie, a pieniądze będą wypłacane na konta bankowe.

Ważna informacja ws. 500 plus. Rodzice muszą o tym pamiętać
Wkrótce rusza kolejny nabór wniosków w programie "Rodzina 500 plus" (East News, Monkpress)

Od lutego rusza nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i będzie trwał do 31 maja 2023 r.

- Wnioski o przyznanie świadczenia będą musieli złożyć wszyscy uprawnieni do tego rodzice, również ci, którzy już teraz otrzymują 500 plus. Procedurami związanymi z obsługą wniosków i późniejszą wypłatą świadczeń zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych – powiedziała minister Maląg.

- Chcąc zapewnić wszystkim ciągłość wypłat – zachęcamy, aby wniosek złożyć w terminie do 30 kwietnia 2022 r. Wtedy pieniądze zostaną wypłacone do końca czerwca 2022 r. – dodała.

Zobacz także: Waloryzacja 500+? Zapomnij. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

Wnioski ws. 500 plus

Złożenie wniosku do końca czerwca 2022 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., wówczas świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Wnioski będzie można składać już od 1 lutego przez internet za pośrednictwem portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną.

Wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej będą mogli złożyć wyłącznie rodzice mający numer PESEL. Rodzice składają wnioski na przeznaczonym dla nich formularzu SW-R. Rodzice lub opiekunowie niemający numeru PESEL powinni złożyć odpowiedni wniosek przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeżeli wniosek zostanie złożony przez bankowość elektroniczną albo portal Emp@tia, a wnioskodawca nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy taki profil na podstawie danych z wniosku. Na PUE ZUS będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat złożonego wniosku i jego obsługi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Szkoda gadać
2 lata temu
Jaka waloryzacja ludzie ocknijcie sie a czemu ceny rosną a myślicie ze skąd te datki macie właśnie z coraz wyższych cen i nowych podatków. Pozdrawiam wszystkich na zasiłkach nie pracujących bo po co Państwo zapłaci
R.T
2 lata temu
Pomyślcie o waloryzacji bo inflacja też zjada 500+
Twój życzliwy
2 lata temu
A co z waloryzacją 500+?
500 tylko dla...
2 lata temu
chcą żeby ktoś przegapił termin i nie złożył, niestety większość tych zainteresowanych zna przepisy i wie co i kiedy im się należy najlepiej !!!
Kami
2 lata temu
Ale męczą te 500+co nie których a zwłaszcza tych którzy albo nie mają dzieci albo już mają dorosłe dzieci i im się nie należy. I komentarze jak to z ich podatków itd. ja tak się czuję jak oni wyłącznie kiedy muszę płacić za lekarzy bo na fundusz to za pięć lat mnie przyjmą co niektórzy. A za ubezpieczenie place też co miesiac.