Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad połowa Polaków chce euro zamiast złotego

1
Podziel się:

Za przyjęciem europejskiej waluty opowiada się 53 proc. Polaków.

Ponad połowa Polaków chce euro zamiast złotego
(PAP/DPA)

Za przyjęciem europejskiej waluty opowiada się nieco ponad połowa Polaków (53 proc.), a prawie dwie piąte (38 proc.) wyraża sprzeciw w tej kwestii - wynika z marcowego badania CBOS. Oznacza to, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zmienił się społeczny stosunek do przystąpienia Polski do strefy euro.

Według _ sondażu w _iększość osób popierających wprowadzenie w Polsce euro (69 proc.) uważa, że powinno to nastąpić możliwie szybko, a więc, tak jak chciałby rząd, w latach 2012-2013.

Natomiast za późniejszym terminem przystąpienia do strefy euro opowiada się 26 proc. zwolenników przyjęcia europejskiej waluty.

raport
*Euro w 2012 roku poza naszym zasięgiem? * Jak sprawdził Money.pl wciąż nie spełniamy warunków, by przyjąć europejską walutę.
*W 2011 roku Polska dostałaby euro, Niemcy - nie! * Prawie połowa państw, w których obowiązuje wspólna waluta nie miałaby obecnie szans na jej wprowadzenie.
*Złoty się umacnia. Jest szansa na stały trend * Jeżeli pomogą nam zagraniczne giełdy, euro może wkrótce kosztować 4,2 zł, dolar 3,2 zł, a frank 2,8 zł.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 marca 2009 roku na liczącej 979 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

euro
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
...3gr
5 lata temu
What???