Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Sprzęt medyczny spoza UE bez cła i VAT

Maski i wyposażenie ochronne, zestawy do testów, respiratory i pozostały sprzęt medyczny przywożony do Unii Europejskiej będzie tymczasowo zwolniony z cła i VAT - zdecydowała Komisja Europejska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
(Fot: Omar Marques)

Decyzja będzie obowiązywała przez sześć miesięcy, ale z możliwością przedłużenia.

Apel RPD do szefa MEN o "pilne podjęcie działań" ws. uczniów
Apel Rzecznika Praw Dziecka do ministra edukacji. "Uczniowie są przeciążeni"

- W tej sytuacji najważniejsze jest, aby sprzęt i środki medyczne szybko trafiły tam, gdzie są potrzebne. Dzięki zniesieniu ceł i podatku VAT na przywóz tych produktów spoza UE Komisja Europejska pomoże zwiększyć dostępność tych produktów - mówi cytowany w komunikacie KE Paolo Gentiloni, komisarz do spraw gospodarki. - Chcę ponownie wyrazić mój głęboki szacunek oraz wdzięczność dla pracowników służby zdrowia w całej Europie. Dzisiejsza decyzja powinna pomóc im w uzyskaniu sprzętu, który jest niezbędny do ochrony i dalszego ratowania życia - dodał.

Koronawirus a banki. To musisz wiedzieć

20 marca 2020 r. Komisja wezwała wszystkie państwa członkowskie i Zjednoczone Królestwo do złożenia wniosków dotyczących zniesienia ceł i podatku VAT od przywozu sprzętu ochronnego i innego sprzętu medycznego z państw trzecich. Taki wniosek złożyły wszystkie państwa. Decyzja staje się skuteczna z mocą wsteczną od 30 stycznia.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2020

MariuszPotrzebny jest przepis mówiący, że od tej chwili mamy w nosie co uchwala unia i jej zakichane komisje. Kogo obchodzi teraz ta ich unia europejska?

04-04-2020

zuzuJaka ważna decyzja Komisji Europejskiej. Tam nie ma żadnych ważnych decyzji. Skończmy z tą fikcją i przestańmy karmić huby.

04-04-2020

Marny rządUnia coś robi, ma pomysły. Jedyny pomysł naszego rządu to zamknąć wszystkich w domach. No ale jak się w odpowiednim czasie nie kupiło maseczek, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (116)