Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. OKT
|

Kościński potwierdza: niektórzy dostaną niższe wypłaty. Łatanie Polskiego Ładu trwa

21
Podziel się:

Rząd zapowiada kolejne zmiany w Polskim Ładzie. Przyjęty został projekt ustawy, który zawiera przepisy dotychczasowego rozporządzenia zaliczek na podatek dochodowy. Jak wskazuje Kościński, działania te mają związek z rozbieżnymi interpretacjami rozporządzenia.

Kościński potwierdza: niektórzy dostaną niższe wypłaty. Łatanie Polskiego Ładu trwa
Kościński zapowiada kolejne zmiany w Polskim Ładzie (KRPM/Fllickr, KPRM)

- Nasze działanie jest odpowiedzią na rozbieżne głosy na temat stosowania tego rozporządzenia — mówił minister finansów Tadeusz Kościński i wskazuje na konieczność kolejnych zmian w Polskim Ładzie. Wkrótce gotowe mają być rozwiązania wprowadzające ulgi dla klasy średniej na kolejne grupy: emerytów, rencistów czy osoby na umowach zlecenia.

Zobacz także: Prezydentowi nie podoba się Polski Ład? "Cały szereg wniosków"

Nowelizacja ma spowodować, że zmiany zawarte w rozporządzeniu z 7 stycznia zostaną wprowadzone do ustawy o PIT. - Ustawowe ujęcie treści rozporządzenia nie zmienia jego postanowień. Treść pozostaje bez zmian. Rozporządzenie jest zgodne z prawem i należy postępować zgodnie z jego zapisami — wskazał minister finansów Tadeusz Kościński.

Jak dodaje minister, zmiany w prawie mają zapewnić większą ochronę wynagrodzeń pracowników oraz stabilności prawa w Polsce. Eksperci punktują, że poprzednie rozporządzenie zostało wprowadzone z naruszeniem porządku konstytucyjnego.

Możliwe niższe pensje za styczeń

Minister Kościński wskazał, że możliwe są zawirowania związane z wypłatą styczniowych pensji. Na początku miesiąca przekonały się o tym osoby, które wypłatę mają zapewnioną "z góry", teraz chaos może objąć kolejne grupy pracowników.

- Może się zdarzyć, że ktoś pod koniec miesiąca otrzyma niższą pensję niż jeszcze w grudniu. Chciałbym uspokoić i przypomnieć, że jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to pracodawcy są zobowiązani do jak najszybszego wyrównania - wskazywał minister finansów.

Polski Ład do zmiany

Minister finansów informuje, że trwają prace nad rozszerzeniem zapisów Polskiego Ładu o kolejne grupy Polaków. Specjalną ulgą dla klasy średniej objęci mają zostać emeryci, renciści oraz osoby zatrudnione w ramach umów cywilno-prawnych.

- Korzystanie z preferencji będzie również możliwe przy zbiegu różnych umów, na przykład umowy o pracę z umową zlecenia. W efekcie jeszcze większa liczba osób o przychodach do 12 800 złotych brutto miesięcznie będzie zyskiwać na reformie lub będzie ona dla nich neutralna - dodał Kościński.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Damianex
2 lata temu
Przymusowe obligacje roczne bo nie ma już skąd pożyczać
Twój nick
2 lata temu
Już nie ma z czego kraść na rozdawnictwo to złapali się w biały dzień za kieszenie Kowalskiego, przepowiednia Pinokia staje się coraz bardziej realna, jak myślicie w tym roku czy w przyszłym miska ryżu ?
vds
2 lata temu
Najgorzej jak politycy chcą, by żyło mi się lepiej. Naprawdę nic od was nie potrzebuję. Proszę tylko – nie utrudniajcie mi i nie okradajcie podatkami, Zusami, składkami zdrowotnymi. Ja dam sobie radę sam, bez waszej pomocy. Mam kwalifikacje by pracować i wiedzę finansową, by wiedzieć co zrobić z zarobionymi pieniędzmi. Przeczytajcie sobie ksiazkę Jacka Borowiaka pt. "Chcę być szczęścliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy". Pokazuje podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia
brk
2 lata temu
Przeproście i spadajcie z nowym ładem. Powiedzcie, że nawaliliście i wróćcie do poprzedniego systemu. Jest czas na to jeszcze. Nepotyści i złodzieje. Do tego oszuści
xxxl
2 lata temu
Polski ład do kosza a Polski nierząd i niby prawica PiSklan na bruk starczy okradania
...
Następna strona