Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Pensje policzymy dwa razy. Rząd naprawia swój błąd

207
Podziel się:

Nie będzie już wątpliwości, że firmy muszą tak obliczać wynagrodzenia pracowników, aby nie tracili na Polskim Ładzie — pisze "Rzeczpospolita".

Pensje policzymy dwa razy. Rząd naprawia swój błąd
Skarbówka naprawia przepisy o rozliczaniu pensji — pisze "Rz" (East News, Marek BAZAK)

Jak czytamy, nowe zasady opodatkowania pensji znajdą się w ustawie, a nie w rozporządzeniu. Co to oznacza? Magdalena Michałowska ze Stowarzyszenia Współpracujących Biur Rachunkowych wyjaśnia w rozmowie z "Rz", że przez to pracy nie ubędzie, ale będzie przynajmniej gwarancja, że podwójne przeliczanie pensji jest zgodne z prawem.

Zobacz także: Polski Ład w ogniu krytyki. Poseł PiS: Niestety wkradły się tam błędy

Polski Ład. Pensje policzymy dwa razy

A co do tego były niemałe wątpliwości. Pojawiły się bowiem pytania dotyczące zgodności z konstytucją przepisów w sprawie rozliczania pracowniczych wynagrodzeń. Ministerstwo Finansów usłyszało te głosy i zdecydowało, że zasady obliczania zaliczek na PIT przeniesie z rozporządzenia do ustawy.

Dziennik wyjaśnia, że celem jest, aby zarabiający do 12,8 tys. zł brutto miesięcznie nie tracili na podatkowych zmianach wprowadzonych wraz z Polskim Ładem. "Księgowi muszą więc rozliczać pensje na dwa sposoby: zgodnie z nowymi i starymi zasadami. I wybrać korzystniejszy dla pracownika" - podaje gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(207)
Marianna
4 miesiące temu
Dwukrotne liczenie pensji jest absurdalne! To dodatkowa praca za którą nikt nam nie zapłaci. Tak głupiego pomysłu aby pensje przeliczać dwa razy to nikt inny tylko PIS mógł wymyślić!!!!! Wyborcy Was rozliczą!!! Głosowałam kiedyś na PIS ale z tym koniec!!!!
A.K
4 miesiące temu
Pensje policzymy dwa razy, a czy wypłata będzie podwójna? To kabaret , a nie system podatkowy. Błędy oczywiście mogą się zdarzyć, ale tu ze świecą trzeba szukać prawidłowości, a błąd goni błąd. Urzędy skarbowe wymagają od podatnika uczciwości, ale jak podatnik może być uczciwy skoro w tym bałaganie nikt nic nie wie, kto, co, kiedy, ile.
krystyna
4 miesiące temu
Jedyny kraj na świecie który ma tak skomplikowane podatki i myśli że od tego mu przybędzie wpływów do budżetu. Kościński za to powinien trafić do więzienia, on działa jak piąta kolumna.
Linka
4 miesiące temu
Ja stracę, bo nawet gdybym chciała rozliczać się według starych zasad, jeżeli zrezygnowałam z ulgi to stracę
Kot Jarosław
4 miesiące temu
niech to pisie państwo przestanie w końcu przeszkadzać w życiu Polakom !!! To jest nieprawdopodobne, że gdzie się dotknęli to popsuli !
...
Następna strona