Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Mały ZUS Plus wydłużony. Niższa składka przez kolejny rok

18
Podziel się:

Ponad 300 tys. małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z dodatkowej ulgi. PiS zgłosił poprawkę, która ma wydłużyć tzw. mały ZUS Plus o kolejne 12 miesięcy.

Mały ZUS Plus wydłużony. Niższa składka przez kolejny rok
Ponad 300 tys. małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z dodatkowej ulgi. (money.pl, Rafał Parczewski)

Uchwała wydłużająca Mały ZUS Plus musi zostać jeszcze przegłosowana w Senacie i trafić do podpisu prezydenta - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Niemniej można oczekiwać, że niższe składki będą obowiązywać przez kolejny rok.

Ulga została wprowadzona w 2020 roku i miała przysługiwać przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl.

Tak zwany Mały ZUS Plus obejmuje małych przedsiębiorców, których składki są liczone proporcjonalnie do dochodu. Trzeba jednak spełnić dwa kluczowe warunki, żeby otrzymać ulgę.Przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej przez cały poprzedni rok kalendarzowy nie mogą przekroczyć 120 000 zł

A po drugie działalność gospodarcza była prowadzona w poprzednim roku kalendarzowym przez nie mniej niż 60 dni kalendarzowych.

Co istotne, Mały ZUS dotyczy tylko składek na ubezpieczenia społeczne. Nie obejmuje składki zdrowotnej, którą trzeba płacić w pełnej wysokości.

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój. Z drugiej strony rząd przyznaje, że niższa składka to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę. Każdy przedsiębiorca musi sobie więc przekalkulować zalety i wady tego rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
jadwiga
6 miesięcy temu
Dlatego cały czas trzeba się szkolić i być na bieżąco. Dobrze, że są szkolenia w takich firmach jak ADN akademia bo człowiek by oszalał jakby musiał codziennie wszystko uzupełniać
Aga83
9 miesięcy temu
A co z osobami, które z małego ZUS plus korzystały w latach 2019-2021 i w 2022 skończył im się okres 36 miesięcy?
wa1
9 miesięcy temu
Mały ZUS liczy się do emerytury , czy ''figa z makiem ''
TTTT
9 miesięcy temu
Niższa emerytura ha ha ha .Za parę lat będzie tylko emerytura socjalna .
Anja
9 miesięcy temu
Proszę o informację czy Mały ZUS w razie choroby, spowoduje również małe chorobowe, bo zdaje się, że o to w tym chodzi