Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Nowa strategia KAS. Uproszczone procedury

85
Podziel się:

Krajowa Administracja Skarbowa ma przedstawić nową strategię działania. Urzędnicy chcą uprościć procedury i zmienić język komunikacji.

Nowa strategia KAS. Uproszczone procedury
Fiskus zmienia strategię. (KAS, KAS)

W tym roku kończy się czteroletnia strategia Krajowej Administracji Skarbowej. Nowa ma zostać opublikowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

"Zmieniamy kierunek, jeśli chodzi o działania związane z podejściem do naszych klientów, ich obsługą. Chcemy upraszczać język, którym się z nimi komunikujemy, upraszczać procedury i wprowadzać coraz więcej usług elektronicznych" - powiedziała szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Jak mówi Rzeczkowska, w przyszłym roku zmienią się priorytety dotyczące kontroli skarbowych.

Zobacz także: Zapłacili 100 mln zł podatków. Z rządowej pomocy dostali niewiele

"Obszary, którym się przyglądamy to te, które są najbardziej zagrożone zjawiskiem szarej strefy" - powiedziała.

Wskazała, że obecnie największym zagrożeniem są nie tyle wyłudzenia zwrotu podatku, ile sztuczne obniżanie kwoty podatku do zapłaty. Tu branża nie ma znaczenia, pokusa dotyczy wszystkich. Dotyczy to zwłaszcza podatku VAT (tzw. puste faktury) i CIT (agresywne optymalizacje podatkowe).

"Będziemy brać pod uwagę sytuację gospodarczą i epidemiczną. Nie chcemy utrudniać funkcjonowania firm w tym trudnym czasie, ale nie oznacza to przyzwolenia na nielegalną działalność. Naszym celem jest wsparcie legalnych biznesów" - podkreśliła Magdalena Rzeczkowska.

Jak informuje szefowa KAS, w parlamencie trwają obecnie prace nad zmianami legislacyjnymi dotyczącymi zarówno działania skarbówki, jak i konkretnych spraw podatkowych.

Chodzi m.in. o uszczelnienie handlu elektronicznego z Chinami, związane z wejściem w życie unijnego pakietu VAT e-commerce.

"Pakiet przyniesie przede wszystkim ujednolicenie zasad gry na całym unijnym rynku. W tej chwili w niektórych państwach Wspólnoty przesyłki o niskiej wartości, do 22 euro, w ogóle nie podlegają należnościom podatkowym, a w innych już tak. Uszczelnienie odpraw w jednym kraju i wnikliwa kontrola przesyłek powodują, że wpływają one na dany rynek z innego państwa członkowskiego, gdzie odprawa jest łatwiejsza" - powiedziała Magdalena Rzeczkowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(85)
podatnik
3 lata temu
Kiedy przysłowiowa skarbówka pod rządami PiS spełni obietnicę wyborczą i spyta rekina biznesu Zbigniewa Niemczyckiego zarejestrowanego od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjętego z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. "Mendoza". Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone" napisała Gazeta Polska za IPN, jak zdobył majątek?
Nibiru
3 lata temu
Już teraz jak dostałem pismo z urzędu w związku z kontrolą krzyżową, to po przeczytaniu pisma poczułem się jak osoba, która coś ukrywa i oszukuje. Pismo napisane "żądam wydania dokumentów" jakbym cokolwiek ukrywał. Co za kraj kur.....
jaa
3 lata temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
marzi1958
3 lata temu
biorąc pod uwagę ...poziom MERYTORYCZNY pracowników KAS- jesteśmy spokojni o wyniki nowych kontroli !!!Będą robili to co im karzą pis-owcy - bez zastanowienia!!!!
Wojtek
3 lata temu
I prowadzę 100 % legalną działalność - 100 % paragonów, bo inaczej klient nie miałby gwarancji do sprzętu. To ile powinien zapłacić lekarz jeśli z prywatnych praktyk wyciąga 3 tyś dziennie-policzcie 150 zł średnia wizyta x 20 pacjentów? Czyli jak ja od legalu zapłaciłem 100 tyś to od nielegalnej powinni wziąć 1 mln.
...
Następna strona