Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Obliczyli, ile będzie nas kosztować Polski Ład. Co z umowami o pracę i własną działalnością?

145
Podziel się:

Opracowany przez sieć PwC Kalkulator Polskiego Ładu pozwoli nam oszacować wysokość wynagrodzenia netto w ujęciu rocznym, z uwzględnieniem założeń rządowego programu. A ten zwiastuje fiskalną rewolucję.

Obliczyli, ile będzie nas kosztować Polski Ład. Co z umowami o pracę i własną działalnością?
Polski Ład to kłopot dla osób na fakturze. Dopłacą nawet kilka tysięcy. Ma to promować pracę na etacie. (PAP, Leszek Szymański)
bEKOGxrF

Jeszcze niedawno w money.pl pisaliśmy o tym, ile możemy zyskać lub stracić na Polskim Ładzie. Teraz - dzięki kalkulatorowi PwC - dowiadujemy się konkretów. Narzędzie wyliczy za nas, ile wynosić będzie nasza pensja m.in. na umowie o pracę po uwzględnieniu zmian w ramach "Polskiego Ładu".

Jak tłumaczą twórcy projektu, kalkulator jest tylko projekcją wynagrodzenia netto. Narzędzie zostało opracowane w oparciu o założenia programu "Polski Ład" ogłoszonego w maju 2021.

bEKOGxrH

Co istotne, przy jego pomocy nie poznamy szczegółowych rozwiązań opisanych w projekcie zmian do ustaw podatkowych/ubezpieczeniowych udostępnionych do konsultacji 26 lipca br.

Zobacz także: Orange _Razem dla Planety

Twórcy wyjaśniają przy okazji, że w przypadku działalności z istotnymi kosztami wystarczy zamiast przychodu z działalności wpisać do kalkulatora dochód.

bEKOGxrN

Przypomnijmy, że projekt reformy podatkowej w ramach Polskiego Ładu zakłada daleko idące zmiany fiskalne. Zyskać mają emeryci i etatowcy. W sumie aż 18 mln osób.

Jedni dostaną podwyżkę, drudzy de facto dodatkową emeryturę. Kto straci? Przedsiębiorcy. Tutaj zmiany uderzą zarówno w taksówkarzy, jak i dobrze zarabiających. W sumie Polacy mają jednak zyskać 8 mld zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKOGxsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(145)
Mateusz
3 miesiące temu
W naturze jest tak, że jeśli zwierzę nie zdobędzie pożywienia to umrze z głodu - nie ma zwierząt którym się nie chce albo nie opłaca walczyć o przetrwanie (tylko u ludzi są takie lenie). Nie rozumiem dlaczego chcemy pomagać jednostkom, które mogą ale nie chcą zadbać o byt. Jeśli ktoś może ale nie chcę pracować widocznie ma już tyle pieniędzy, że jest w stanie z nich wyżyć, proste.
Tom
3 miesiące temu
Na polskim lądzie tylko budżet skorzysta a cała reszta to tylko zyska złudzenie wzrostu , ceny będą wyższe inflacja wrzuci 6 bieg no przecież fryzjer czy inny przedsiębiorca wrzuci to w cenę swojej uslugi
Jan
3 miesiące temu
Dlaczego nie obniża podatków i VAT, tylko mydła ludzia oczy.
bEKOGxsj
Tony
3 miesiące temu
Możliwości łupienia tych co zarabiają wcześniej czy później się skończą, bo po plajcie oni też przejdą na socjal. Ciekaw jak będzie działało państwo przy 100% obywateli utrzymujących się z socjalu? Kto na to da? Unia raczej nie, może im wydaje, że wujek Putin? Ja raczej w to wątpię. Ciekawe też jak rząd się utrzyma z socjalu?
rok1956
3 miesiące temu
ks ks ks pionokio
...
Następna strona