Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

PIT 2020. Najważniejsze informacje dot. zmian w rozliczeniu podatku

0
Podziel się:

PIT za 2019 r. należy rozliczyć się do 30 kwietnia 2020 r. Przypominamy podstawowe informacje dot. zmian w kwestii rozliczenia podatku.

PIT 2020. Najważniejsze informacje dot. zmian w rozliczeniu podatku
PIT 2020. Najważniejsze informacje dot. zmian w rozliczeniu podatku (iStock.com)
bEKllXeJ

PIT 2020. Najważniejsze informacje dot. zmian w rozliczeniu podatku

Nad zmianami w kwestii uproszczeń w rozliczeniach PIT Sejm rozpoczął prace już w 2018 roku, a już we wrześniu posłowie zdecydowali, że projekt nowelizacji ustawy o PIT nakładający na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników trafi do komisji finansów publicznych.

Zobacz także: Oglądaj: PIT. Zmiana dla każdego podatnika. Sprawdź, czy przelew dojdzie
bEKllXeL

Dotyczył on rozwiązania, które z założenia miało objąć osoby wypełniające deklaracje PIT-37 i PIT-38. Jest to jedna z najważniejszych zmian w rozliczeniu PIT 2019 za 2018 rok, która będzie obowiązywać również w 2020 roku.

Jednocześnie sama obniżka stawki podatku PIT do 0 proc. dla młodych od sierpnia 2019 roku oraz do 17 proc. dla pozostałych osób od października, stanowiła istotny przedwyborczy prezent od rządu. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. ten "prezent" trzeba będzie jednak odpowiednio uwzględnić.

PIT 2020. Mikropodatek rachunkowy

Przypomnijmy, że raz z początkiem 2020 roku dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych przestają obowiązywać, a wszelkich wpłat należy dokonywać na tzw. mikrorachunek podatkowy. Dotyczy on ponad 25 milionów Polaków i obejmuje wszystkich podatników PIT, CIT i VAT, który powinni do końca 2019 roku wygenerować konto, gdyż ich dotychczasowe rachunki przestaną działać.

bEKllXeR

Z założenia mikrorachunek podatkowy stanowi nowe uproszczenie przygotowane przez resort finansów i Krajową Administrację Skarbową (KAS), przy pomocy którego podatnik uzyska jeden, stały, indywidualny rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKllXfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)