Trwa ładowanie...
bFfKTdVN
Notowania
Przejdź na

Podatki na łatanie budżetu? Balcerowicz: odzywają się szkody PiS-u

Rząd PiS będzie wprowadzał kolejne podatki lub para-podatki, by łatać finanse państwa i zbierać miliardy? - W skutek wcześniejszej polityki wzrósł dług publiczny i deficyt, to są trzy drogi. Obniżanie innych wydatków, podwyższanie podatków, nieważne, czy nazywa się to podatkami czy opłatami, a po trzecie - zadłużanie społeczeństwa - powiedział w programie "Newsroom WP" prof. Leszek Balcerowicz, ekonomista, były minister finansów i były prezes NBP. - Jeżeli polityka PiS-u będzie kontynuowana, jeżeli będzie się rozszerzać strefa partyjnych folwarków, obsadzanych przez pisowców i ich rodziny, a jednocześnie aparat państwa i wymiar sprawiedliwości będą potęgować ryzyko dla prywatnych przedsiębiorców, to nasza gospodarka będzie się rozwijała dużo wolniej niż w przeszłości, przez co będzie generować mniej podatków. Przypomina to historię Grecji i populistycznych rządów - podkreślił.

28-09-2020
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bFfKTdVZ
KOMENTARZE
(6)
mark7
rok temu
najwięksi szkodnicy III RP to Balcerowicz i Lewandowski , ich prywatyzacja kosztowała Polaków ogromne pieniądze i pracę , a mogliśmy iść drogą Czech , ale wtedy nie byłoby prywatyzacji takiej ,że obywatele zostali wykpieni Otwartymi funduszami inwestycyjnymi i obietnicą Wałęsy 100mln dla każdego
Janek dlugi
rok temu
Wielki człowieku okradłeś Polaków na dziesiątki bilionów złotych swoimi działaniami Ludzie po tracili majątki ,firmy a nie których przypadkach życie Przypomnij sobie denominację złotego z milionów zrobiły się dziesiątki Zamiast dać ludziom żeby rozkręcić PKB dałeś złodziejom Uważam że nie masz żadnego honoru po takim złodziejstwie Drugim takim mądrym był Tusk który też okradł Polaków na dziesiątki bilionów złotych Obaj zniszczyliście polski przemysł i naród
bjwiel
rok temu
Polityka jest brudna i zakłamana, nikt z polityków nie odpowiada za błędy, balcer, mimo, że "ogołocił" naród nie poniósł kary a teraz "grzmi na PiS!!!!!!!!!!!!! Pis-owcy nie są idealistami w rządzeniu, też popełniają błędy, "rozdawnictwem" zapewne przyczynili się do zadłużenia ALE! w dużej części, pieniądze trafiły do kieszeni "pospólstwa" A! za Balcera, w pokrętnych "planach balcera" do oszustów, w poprzednich ekipach PO-PSL znaczna część "nadłużyć" trafiła do kieszeni "namaszczonych" polityków w/w ekipy!!!!!!!!!!!!!!
bFfKTdWr
oh
rok temu
Dziękujemy wyborcom pisu za okropny kryzys gospodarczy,zdrowotny,edukacyjny. Właśnie się zaczyna kręcić.
mlewy
rok temu
Jak on śmie komentować cokolwiek, tyle zła co on zwykłym ludziom wyrządził powinien siedzieć. Amerykański znawca lub profesor tego typu co Gliński znawcy tylko od czego.