Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAB
|

Rząd opublikował poradnik na temat Polskiego Ładu. Ma ponad 60 stron

44
Podziel się:

Ministerstwo Finansów przygotowało poradnik na temat kluczowych zmian podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład. Ma aż 62 strony tekstu. Jest podzielony na osiem rozdziałów.

Rząd opublikował poradnik na temat Polskiego Ładu. Ma ponad 60 stron
Kasjerka w sklepie zarabiająca miesięcznie 3 010 zł brutto zyska rocznie 1848 zł na rękę — przekonuje Ministerstwo Finansów w opisie poradnika nt. Polskiego Ładu. (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Rząd zachwala, że w poradniku znajdziemy "najważniejsze informacje" dla osób pracujących na etacie, seniorów, rodzin i przedsiębiorców, a także najważniejsze pytania i odpowiedzi. Poradnik można znaleźć na stronach rządowych. Przedstawia stan na 14 stycznia 2022 r.

Ministerstwo Finansów tłumaczy Polski Ład. Na ponad 60 stronach

Komentujący w mediach społecznościowych zwracają uwagę, że ponad 60 stron to dużo jak na zmiany, które mają być nieskomplikowane i proste w interpretacji — jak starała się to początkowo przedstawiać partia rządząca.

Zobacz także: Money. To się liczy

Przedstawiciele rządu i posłowie PiS od tygodni próbują przekonać opinię publiczną, że reforma podatkowa wprowadzana w ramach Polskiego Ładu jest dla większości korzystna, a zmiany nie takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Ta ofensywa informacyjna ruszyła po tym, jak media zaczęły opisywać dziury i niedociągnięcia w rządowym programie, które sprawiły m.in. że część pracowników otrzymała w styczniu niższe pensje.

Na stronach rządowych, w opisie poradnika o Polskim Ładzie, Ministerstwo Finansów wskazuje na przykładach, kto skorzysta ze zmian podatkowych. Przekonuje np. że kasjerka zarabiająca miesięcznie 3 010 zł brutto zyska rocznie 1848 zł na rękę; kucharz z pensją 3,6 tys. zł brutto — 1 686 zł; kosmetyczka na własnej działalności z dochodem 3 tys. zł brutto — ok. 1,3 tys. zł rocznie, a rodzina z dwójką dzieci zarabiająca wspólnie 6,5 tys. zł brutto zyska ok. 4 tys. zł.

Webinary i dyżury w skarbówkach. Tu dowiesz się więcej o reformie podatkowej

Tym, dla których Polski Ład nie jest tak prosty i klarowny, jak starał się przekonywać początkowo rząd, Ministerstwo Finansów, oprócz poradnika, proponuje m.in. udział w regionalnych webinarach. Ich tematem są właśnie zmiany podatkowe. Ruszają we wtorek 18 stycznia. Organizują je: Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i ZUS. Webinary mają pomóc podatnikom w interpretacji przepisów wprowadzonych przez Polski Ład.

Na kanale YouTube Ministerstwa Finansów można znaleźć też webinarium: "Polski Ład – nowy mechanizm poboru zaliczek na podatek dochodowy".

O rządowy program można pytać również urzędników skarbówki — dyżury dotyczące Polskiego Ładu trwają w urzędach skarbowych w g. 8:00-19:00. Konsultacje są otwarte dla wszystkich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
A będzie
2 lata temu
powołać się na ten poradnik w urzędzie podatkowym czy na zapisy ustawy?
mar
2 lata temu
oddali mi zaliczkę na podatek bo straciłem, ale myślę że skoro to zaliczka na podatek to oddam ją i tak w 2023 roku w marcu tylko 12 razy większa co to za wyrównanie żadne
emeryt
2 lata temu
Jeśli jest tak ładnie to po co to zachwalać ?? nie rozumiem Miałem zyskać a straciłem 141 PLN miesięczne. Co wy na to ???
Dejv
2 lata temu
tyle stron to cała ustawa nie powinna mieć
Modesto
2 lata temu
Kompromitacja i tyle , proponuję napisać jeszcze parę książek wyjaśniających ten złodziejski polski nieład bo ta jedna napewno nie wystarczy
...
Następna strona