Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż gruntu. Fiskus znalazł sposób, by zarobić na prywatnych właścicielach

277
Podziel się

Sprzedaż kilku prywatnych działek może zostać potraktowana przez skarbówkę jako działalność gospodarcza.Trzeba będzie słono zapłacić.

Sprzedaż gruntu. Fiskus znalazł sposób, by zarobić na prywatnych właścicielach
(East News, Bartosz KRUPA, East News)
bDztJQGd

Skarbówka zmieniła interpretację przepisów w sprawie sprzedaży prywatnego majątku - pisze "Rzeczpospolita". Przekonała się o tym pewna emerytka, która postanowiła po śmierci męża sprzedać trzy działki, na których miały zostać zbudowane domy dla małżeństwa i ich dorosłych dzieci.

Plany jednak uległy zmianie, a ziemią zainteresował się deweloper, który zażądał podziału gruntu na sześć części, ogrodzenia działek i ich uzbrojenia. Kobieta udzieliła mu pełnomocnictw.

bDztJQGf
Zobacz także: Mieszkanie+. Nowe, korzystne rozwiązania. Emilewicz tłumaczy

Choć, jak wyjaśnia na łamach "Rz" adwokat Arkadiusz Stępniewski, sprzedaż majątku prywatnego jest zwolniona z podatku, jeśli minie 5 lat od nabycia, albo jeżeli przeznaczy się pieniądze na cele mieszkaniowe.

bDztJQGl

Dla fiskusa wdowa działała jak przedsiębiorca i spełniła warunki przepisów o PIT - działała dla zarobku, w sposób zorganizowany oraz ciągły - wskazuje dziennik. Z tego powodu domagała się zapłaty według stawki liniowej 19 proc. lub skali 17 i 32 proc.

Jak podkreśla "Rz", do tej pory skarbówka inaczej interpretowała przepisy o dopuszczała podział ziemi i jej sprzedaż bez opodatkowania.

bDztJQGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(277)
gość
5 miesięcy temu
Tego właśnie nie rozumie , jaka interpretacja prawa? Prawo powinno być jasne i nie podlegać żadnej interpretacji , a już tym bardziej przez US .
zgroza
5 miesięcy temu
Brawo pis ! Ciemny lud musi znać swoje miejsce w szeregu.
xanax
5 miesięcy temu
Głosowaliśta na prawo i sprawiedliwość? To mata prawo i sprawiedliwość. A raczej bezprawie i niesprawiedliwość.
bDztJQGH
arahat
5 miesięcy temu
Rodzina na swoim..motto czlonkow parti rzadzacej
emeryt
5 miesięcy temu
Ponad 80% ceny towaru to podatki. Podatek płaci producent, podatek płaci hurtownik, podatek płaci sklep i podatek płaci klient. Niedługo jak ugotujesz obiad, to zrobią z tego działalność gospodarczą i też zapłacisz podatek.
...
Następna strona