Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Sasin o synu Kamińskiego: ma pełne kompetencje, żeby pracować w Banku Światowym

- Potępialiśmy praktyki załatwiania niekompetentnym osobom posad lukratywnych tylko dlatego, że są członkami rodziny polityków. Tutaj mamy do czynienia z człowiekiem kompetentnym - mówi o Kacprze Kamińskim Jacek Sasin, Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)
Zdaniem Sasina syn Kamińskiego ma "pełne kompetencje", a "świat polityki jest szeroki i każdy kogoś zna"

- Na tej zasadzie można by było wyłączyć każdego, bo zawsze ktoś kogoś zna. Świat polityki jest szeroki. To są absurdalne stwierdzenia. Przede wszystkim mamy bardzo wyraźne oświadczenie ministra Kamińskiego, który mówi bardzo wyraźnie i stanowczo. Ufam mu, wiem że jest to człowiek uczciwy. Jego syn ma kompetencje i realizuje swoją karierę zawodową - mówił w Radiu Zet Sasin.

Przypomnijmy - "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że Kacper Kamiński, syn koordynatora służb specjalnych, dostał intratną posadę w Banku Światowym. Według dziennika pomóc w tej sprawie miał prezes NBP, Adam Glapiński.

*Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu. Zobacz wideo: *

- Nie słyszałem, aby którykolwiek z polityków opozycji zarzucił, że syn Mariusza Kamińskiego Kacper Kamiński nie ma kompetencji, żeby pracować tam, gdzie pracuje. Nikt nie użył tego argumentu, bo nie może go użyć, bo rzeczywiście ma pełne kompetencje do tego, żeby tam pracować - mówił też w Radiu Zet Sasin.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów powiedział też, że nie widzi też, dla którego z nadzoru nad śledztwem ws. KNF powinien być wyłączony Mariusz Kamiński.

- Praktyki rozmów w cztery oczy szefa KNF z dyrektorem banku są naganne - powiedział też Sasin. I podkreślił, że "nie ma podstaw do powołania komisji śledczej, to nie jest sytuacja nadzwyczajna". - Władza zadziałała błyskawicznie - mówił w rozmowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, jacek sasin, mariusz kamiński, nbp, bank światowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

Andrzejx48Sasin takie kompetencje jak Misiewicz i wielu wielu innych członków PiS komuny

21-11-2018

PlensTylu jest zdolnych ze stazem ale bez tatusiow

21-11-2018

JOHNDZIADZIA SIASIN LASUJE MÓZGI- ZASADY TO ZASADY I ŻADNE PIRUETY SŁOWNE TEGO NIE ZMIENIĄ PANIE SIASIN

Rozwiń komentarze (28)