Notowania

Przejdź na

Leszek Czarnecki stawi się w prokuraturze po weekendzie. Giertych podał datę

Właściciel Getin Banku Leszek Czarnecki zostanie przesłuchany przez prokuraturę w przyszłym tygodniu – poinformował jego prawnik Roman Giertych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR ZAJAC/REPORTER)
Leszek Czarnecki w piątek będzie za granicą

Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki zostanie przesłuchany przez prokuraturę w przyszłym tygodniu – poinformował jego prawnik Roman Giertych.

Pierwszy termin przesłuchania Leszka Czarneckiego w sprawie korupcyjnej propozycji, jaką złożył mu przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, był wyznaczony na piątek 16 listopada. Jak poinformował w rozmowie z money.pl reprezentujący bankiera Roman Giertych, Czarnecki nie pojawi się tego dnia w katowickiej prokuraturze. Biznesmen przebywa bowiem poza granicą.

Kilka godzin później prawnik właściciela Getin Noble Banku za pośrednictwem Twittera poinformował o wyznaczeniu nowego terminu na godz. 11:00 w poniedziałek 19 listopada.

Przesłuchanie pokrzywdzonego Leszka Czarneckiego ustaliłem z prokuraturą na pon. godz. 11 w Katowicach.

Według Romana Giertycha śledczy dysponują już niepociętą wersją nagrania, w co w rozmowie z Mikołajem Kunicą wątpił prezydent Andrzej Duda. - Niepocięte taśmy są w prokuraturze. Te opublikowane w "Gazecie Wyborczej" są zredagowane, ale tylko w taki sposób, by nie ujawniać tajemnicy bankowej - wyjaśnił.

Przypomnijmy, cała sprawa zaczęła się 13 listopada, gdy "GW" opublikowała artykuł, w którym opisano kulisy spotkania Leszek Czarnecki - Marek Chrzanowski. Według milonera, ten drugi w zamian za "spokój" banków miał oczekiwać zatrudnienia za 40 mln zł wskazanego prawnika.

Zobacz też: Prezes PFR przyznaje, że prawo pozwala przejąć bank "za złotówkę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, czarnecki, giertych, knf, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

szmekałta co to znaczy , że nie zgłosi się....w kajdany i tyle...złodzieji i oszustów...

15-11-2018

SigwaldLeszek Czarnecki, twórca finansowej grupy Getin, akcjonariusz Getin Holding, Getin Noble Bank i Idea Bank. Jeszcze dwa tygodnie temu spekulowano, że … Czytaj całość

15-11-2018

duetgiertych po cholere pusciles czarneckiego po co po co pajacu to zrobiles

Rozwiń komentarze (109)