Notowania

afera knf
21.11.2018 19:06

Senator PiS wątpi w prawidłowe funkcjonowanie państwa. "Mam nadzieję, że wyjdziemy z zakrętu"

"Ponura refleksja" senatora PiS co do funkcjonowania państwa polskiego. Podczas debaty w Senacie dotyczącej ustawy o KNF stwierdził, że co rząd, to tajemnicze nagrania, które doprowadzają do zmiany władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl)
Ponura refleksja senatora PiS Aleksandra Bobki dotycząca funkcjonowania państwa

Kolejna odsłona afery KNF, tym razem w Senacie. Jak stwierdził senator PiS Aleksander Bobko podczas debaty nad ustawą o nadzorze finansowym, wyciekające do mediów taśmy to "ponura rzeczywistość", z jaką mamy do czynienia w Polsce od 2000 roku.

- Ustawa jest wysoce specjalistyczna i taki charakter miała też dyskusja. Pomimo że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, kontekst tego, co dzieje się wokół ustawy, skłania mnie do kilku refleksji. Pierwsza z nich jest dość ponura – rozpoczął swoje wystąpienie w Senacie Aleksander Bobko, senator z ramienia PiS.

- Państwo z opozycji wiele mówicie o tym, że jest afera i należałoby wstrzymać działania nad ustawą do czasu jej wyjaśnienia. Być może tak jest. Mnie się nasuwa ponura refleksja, że w zasadzie gdzieś od 2000 r. historia polityczna w Polsce staje się historią budowania pewnych napięć i kreowania rzeczywistości poprzez ujawnianie nagrań z półcienia – powiedział Bobko.

Zdaniem senatora PiS, co rząd, to kolejna afera taśmowa i zmiana władzy.

- Ponurą rzeczywistością stało się ujawnianie nagrań nie wiadomo skąd i nie wiadomo przez kogo, po czym dochodziło do zmiany władzy. SLD - afera Rywina. PO - afera Sowy. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, że za trzecim razem to się nie uda i moja formacja wyjdzie z tego zakrętu – stwierdził senator.

Aleksander Bobko wątpił też w prawidłowość funkcjonowania państwa.

- Natomiast jest to ponura dla mnie refleksja co do tego, jak funkcjonuje państwo polskie, jak funkcjonują służby. I kto w jakim interesie działa, tego nie wiemy. Mamy pewną wątpliwość, czy nie gramy w takt muzyki, którą nie wiadomo kto do końca nam gra. Taka wątpliwość z tego wszystkiego zostaje – podsumował swoje rozważania senator PiS Aleksander Bobko.

Senatorzy debatują nad ustawą, która zakłada m.in. wprowadzenie przepisów, które umożliwią przejmowanie banków komercyjnych i spółdzielczych, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej lub zagrożonych upadłością, przez banki znajdujące się w lepszej kondycji. Proces ten mógłby być wsparty środkami z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG).

Takie przejęcia miałyby się odbywać na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego za zgodą banku przejmującego.

Nowelizacja rozszerza też skład KNF o przedstawicieli premiera, ministra koordynatora służb specjalnych oraz prezesów UOKiK i BFG.

Cieniem nad procedowaną ustawą rzuca się afera KNF, która wyszła na jaw po opublikowaniu nagrań z rozmów właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego z byłym już szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

Senatorowie PO i PiS zgłosili poprawki do ustawy, tą ponownie zajmie się senacka komisja budżetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Piotr Gliński o aferze KNF. "Takich spotkań nie powinno być"

Tagi: afera knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

Prorok"Mam nadzieję, że za trzecim razem to się nie uda i moja formacja wyjdzie z tego zakrętu – stwierdził senator." - Pańska formacja wyleci na tym … Czytaj całość

21-11-2018

gagapanie Bobko wiadomo kto gra to starszawy gosc z zoliborza ,niby poseł ?

21-11-2018

żalSmutna refleksja. A nuty tego grania, panie Bobko, trochę żoliborskie, trochę europejskie, a trochę zamorskie. Ogólnie, przygnębiająca melodia.

Rozwiń komentarze (168)