Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Fintech na UW - praktycy pokażą jak się robi drugą Klarnę

13
Podziel się:

Przedstawiciele m.in. z Alior Banku czy FinAi to jedni z kilkunastu mocnych nazwisk w kadrze naukowej nowego kierunku studiów. Zajęcia, skierowane do finansistów i startupowców, mają wykształcić kadrę liderów polskiego fintechu.

Fintech na UW - praktycy pokażą jak się robi drugą Klarnę

Pierwsze takie w Polsce i to z dyplomem w postaci własnego fintechu – tak Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego promuje podyplomowe studia na kierunku Fintech, którego partnerem jest Impact fintech'18. To ma być nowa jakość w edukacji, odpowiadająca czasom, w których już żadna uczelnia ani myśli o dodawaniu kierunków z przedrostkiem „bankowość”. To ma być kuźnia przyszłych liderów technologii na styku finansów i technologii – także dlatego, że zajęcia w formie warsztatów będą prowadzić liderzy branży w Polsce. Dlaczego warto na nie iść?

- Tu dowiecie się więcej o fintechach od ludzi, którzy te fintechy robią, spotkacie np. Wojciecha Sobieraja, ale tez dowiecie się dużo o otoczeniu regulacyjnym bez którego nie da się zrobić fintechu – tak Łukasz Dziekan, szef technologii w FinAi, zachęca do zapisów na nowy kierunek na UW.

Zaproszenie od Łukasza Dziekana, prowadzącego jeden z najbardziej obiecujących fintechów w Polsce, jest nieprzypadkowe. To właśnie on będzie jednym z kilkunastu wykładowców na UW. Kadrę zasili też przedstawiciel Alior Banku, jednego z partnerów studiów.

Układanka z dyplomem

Zaangażowanie banku w nowy projekt nie dziwi: we wrześniu Alior Bank ruszył z programem akceleracyjnym, otwierając także specjalną przestrzeń, w której z wyłonionymi przez siebie startupami wypracowuje i testuje nowe rozwiązania dla klientów. Do końca roku Alior Bank uruchomi również sandbox i portal dla deweloperów - studia na UW są więc elementem większej układanki. Ze strony Alior Banku kadrę dydaktyczną wzmocni tym samym Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu Fintech w Alior Banku i jednocześnie jeden z mówców podczas Impact Fintech'18 w Łodzi. To właśnie dzięki takim postaciom nowy kierunek ma być nie tylko szansą na poszerzenie wiedzy ale i okazją do wysokopoziomowego networkingu i budowania relacji biznesowych wśród uczestników i prowadzących zajęcia.

- Na koniec dnia dla innowacyjnych projektów w bankowości liczy się tylko to, kto potrafi najszybciej i najlepiej zareagować na potrzeby klientów. Tylko tyle i aż tyle – podkreśla Daniel Daszkiewicz.

W programie fintechowej podyplomówki, do której nabór kończy się już 31 października, zaplanowano takie tematy jak mi.in trendy w fintechu, otoczenie regulacyjne, ryzyko operacyjne, PSD2, sharing economy, sztuczna inteligencja, insurtech, blockchain, kryptowaluty oraz źródła finansowania fintechowych pomysłów i sztuki prezentacji projektów. Na finał, pracując pod okiem m.in. Łukasza Dziekana i Daniela Daszkiewicza, trzeba będzie zaprojektować swój własny fintech. Kto wie czy nie pójdzie on potem w ślady np. FinAi lub nie trafi do akceleratora Alior Banku?

Oczy na Łódź

Jak nadać fintechowej rewolucji właściwą dynamikę? Na to pytanie odpowiedzą liderzy świata fintech, spotkający się 28 i 29 listopada na kongresie Impact fintech'18 w Łodzi (Wytwórnia oraz DoubleTree by Hilton). Impact fintech'18 to 3 sceny, dziesiątki wystąpień, paneli, warsztatów, ponad 2000 uczestników, ponad 150 speakerów i przeszło 100 przedstawicieli mediów. To do Łodzi przyjadą przedstawiciele dziesiątek firm z branży np. ING, Tandem Bank, Ripple, Azimo czy Mastercard. Nie zabraknie też „dużych” nazwisk ze światowego ekosystemu fintechowego, takich jak m.in. minister Jadwiga Emilewicz, baronowa Rona Fairhead (Ministerstwo Handlu Zagranicznego Wielkiej Brytanii), Brunon Bartkiewicz (ING Bank Śląski), Marek Chrzanowski (przewodniczący KNF) czy Bettina Warburg (Animal Ventures). Impact fintech'18 to wszystko co ważne i nowe w m.in. sztucznej inteligencji, blockchainie, big data, platformach bankowości internetowej nowej generacji oraz rozwiązaniach prawnych. Dołącz do Impact fintech'18 i doświadcz najnowszych trendów, zmieniających krajobraz globalnej gospodarki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
adajoz
4 lata temu
Zabrakło trójki ekspertów od giełdy Bitcurex z Łodzi. Są młodzi, po okradzeniu własnej firmy nie muszą już pracować, więc mają dużo czasu. Jak to stało się, że ich nie zaproszono?
Lex
4 lata temu
A co to jest fintech?
leo
4 lata temu
położą każdy bank -Bicton he,he,he już nie mają zbytu i szukają głupich-albo następny ,piramidowy oszust po Getin Bank, po Amber Gold i jak zwał tak zwał byle wysysać z Polski kasę--oszuści
Będą kształci...
4 lata temu
kolejnych pasożytów i złodziei
Marcel
4 lata temu
Bitkoiny podbiją niebawem świat